EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Keturi patarimai, kaip parašyti gyvenimo aprašymą, kai neturite daug patirties

Keturi patarimai, kaip parašyti gyvenimo aprašymą, kai neturite daug patirties

Nuotrauka
Neturint daug patirties, gali būti sunku žinoti, ką rašyti gyvenimo aprašyme. Laimei, patirtis nėra viskas. Perskaitykite keturis svarbiausius patarimus, kaip parengti paraiškos formą, kad patektumėte į pokalbį!

1.   Vardykite įgūdžius, o ne darbe vykdytas funkcijas

Perskaitę pareigų, į kurias pretenduojate, reikalavimus, pagalvokite, kokių reikalingų įgūdžių, padėsiančių atlikti darbą geriau, jau turite. Tai gali būti įgūdžiai, kuriuos įgijote studijuodami ar dirbdami ne visą darbo laiką. Dirbdami kartu su bendraamžiais švietimo projektuose dažnai galite įgyti komandinio darbo, vadovavimo ir laiko valdymo įgūdžių, be to, norint išlaikyti bet kokį darbą paprastai reikia organizuotumo (punktualumo), atsakomybės ir bendradarbiavimo įgūdžių. Apsvarstykite, kokių įgūdžių jau turite ir kokių, jūsų manymų, reikės darbe, dėl kurio kreipiatės. Įtraukę tik atitinkamus įgūdžius į savo gyvenimo aprašymą, atrodysite labiau tinkami šiam darbui.

2.   Įtraukite aktualius pagrindinius žodžius

Jūsų gyvenimo aprašymą skaitantis asmuo ieškos tam tikrų pagrindinių žodžių. Tai apima ne tik kvalifikaciją ir įgūdžius – jie taip pat ieško tokių žodžių kaip „pasiekiau“, „motyvavau“, „patobulėjau“, „inicijavau“. Jeigu sugalvojate pavyzdį iš bet kokios gyvenimo srities, kuris parodo, kad ką nors pasiekėte ar ką nors motyvavote, jį paminėkite gyvenimo aprašyme. Šie žodžiai išsiskirs ir parodys darbdaviui, kad sugebate imtis veiksmų ir rasti sprendimų. Kai turite nedaug patirties, taip pat naudinga pabrėžti, kad esate pasirengęs mokytis.

3.   Pridėkite šiek ties asmeniškumo

Dažnai gyvenimo aprašuose būna daug faktų, todėl svarbu skaitytojui parodyti ir tai, koks žmogus esate. Kūrybingai panaudokite pateiktą formatą ir parodykite savo bruožus bei įgūdžius. Jeigu neturite pakankamai patirties, kurios reikia darbdaviui, galite tai kompensuoti savo asmenybe! Darbdaviai atsižvelgia daugiau nei tik į kvalifikaciją – jie ieško kandidato, kuris įsilietų į darbo aplinką, todėl parodydami, kas jūs esate, tikrai galite sau padėti.

4.   Paprašykite ko nors perskaityti savo gyvenimo aprašymą

Visada pravartu, kai pažįstamas žmogus peržiūri jūsų darbą, ir tai ypač svarbu kalbant apie gyvenimo aprašymą. Net maža rašybos klaida gali turėti įtakos darbdavio sprendimui dėl jūsų paraiškos. Šeimos narys, draugas arba buvęs bendradarbis ne tik patikrins klaidas, bet galbūt ir pasiūlys paminėti įgūdžius arba patirtis, kurias pamiršote įrašyti. Patarimai ir žvilgsnis iš kito žmogaus perspektyvos gali būti vertingas, o pridėję pamirštą patirtį išplėstumėte galimybes įsidarbinti.

Jeigu parodysite, ką galite padaryti ir kas esate, nepabrėždami vien ribotos patirties, galų gale jūsų gyvenimo aprašymas sulauks daugiau dėmesio. Taigi pagalvokite ir įtraukite tinkamus įgūdžius, vartokite tinkamus žodžius, įtraukite tam tikrus asmenybės bruožus ir išklausykite kito žmogaus nuomonę.

Europass yra nemokamas internetinis įrankis, kuris gali padėti jums paruošti gerą gyvenimo aprašymą. Jeigu jus domina darbas užsienyje, EURES konsultantas taip pat gali padėti jums patobulinti ir pritaikyti gyvenimo aprašymą. Daugiau informacijos galima rasti čia. Sėkmės ieškant!

Parengta bendradarbiaujant su EURES Europos darbo mobilumo portalu.

Susijusios nuorodos:

Microsoft Word

Europass

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt