EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip padaryti įspūdį darbdaviams per pokalbius dėl darbo

Kaip padaryti įspūdį darbdaviams per pokalbius dėl darbo

Nuotrauka
Pokalbiai dėl darbo gali bauginti, ypač jei neturite daug tokios patirties. EURES svetainėje parengėme devynis patarimus, kurie padės jums išsiskirti per kitą pokalbį.

Perskaitykite informaciją apie įmonę

Būtinai iš anksto perskaitykite informaciją apie įmonę, į kurią kreipiatės. Paprastai geriausia pradėti nuo bendrovės interneto svetainės puslapio „Apie mus“. Taip pat galite pasidomėti įmonės socialinės žiniasklaidos kanalais, jei norite daugiau sužinoti apie jos veiklą ir vertybes.

Šios žinios padės jums įtikinti būsimą darbdavį, kad rimtai siekiate dirbti toje įmonėje. Nebijokite paminėti kokių nors konkrečių jus dominančių įmonės projektų ar veiklos. Elkitės, tarsi jau priklausytumėte įmonei ir viską žinotumėte apie būsimus projektus bei kaip galėtumėte prisidėti. Taip parodysite didelę savo motyvaciją.

Tinkamai apsirenkite

Savaime suprantama, kad per darbo pokalbį turėtumėte dėvėti neutralius darbo aplinkai tinkamus drabužius. Nemažai priklauso nuo įmonės, į kurią kreipiatės, pobūdžio, tačiau dažniausiai geriausia rinktis paprastą dalykinį stilių.

Į pokalbį atvykite anksti

Atvykti reikia 10–15 minučių anksčiau. Taip ne tik parodysite, kad jus domina ši galimybė, bet ir turėsite laiko susipažinti su nauja aplinka, patogiau pasijusti ir dar kartą peržvelgti užrašus.

Parenkite savo privalumų ir trūkumų sąrašą

Pokalbiuose dėl darbo įprasta klausti apie su pareigybe, dėl kurios kreipiatės, susijusius jūsų privalumus ir trūkumus. Pasistenkite iš anksto tai apgalvoti.

Nebijokite kalbėti apie įgūdžius, kurių nėra pareigybės aprašyme, bet kurie galėtų padėti jums gerai atlikti naują darbą. Taip galite išsiskirti iš kitų panašią patirtį turinčių kandidatų.

Turėtumėte sąžiningai kalbėti apie savo trūkumus. Jei neturite pakankamai patirties arba neturite tam tikrų įgūdžių – pasakykite. Ir nepamirškite paaiškinti, kaip kompensuosite šiuos trūkumus (pvz., norite išmokti), kad nesudarytumėte neigiamo įspūdžio. Vienaip ar kitaip, pokalbio rengėjas norės sužinoti, kaip galėtumėte įveikti šiuos trūkumus.

Parodykite lankstumą

COVID-19 pandemija parodė, kad darbo pasaulis gali pasikeisti per naktį. Kalbėdami apie savo įgūdžius būtinai pabrėžkite lankstumą. Svarbu gebėti prisitaikyti prie skirtingos darbo aplinkos (pvz., nuotolinis arba mišrus darbas) arba įgyti naujų įgūdžių, nes tai rodo, kad prireikus galite keistis ir prisitaikyti pagal verslą.

Nurodykite pasiekimus

Tai dar vienas klasikinis pokalbio dėl darbo klausimas, kuriam geriau būti pasirengus. Parenkite su šiomis pareigomis susijusių pasiekimų sąrašą ir, paprašyti būkite pasirengę juos pristatyti.

Jei neturite daug profesinės patirties, prisiminkite tinkamus pavyzdžius iš mokyklos, universiteto ar net savo gyvenimo. Daugiau profesinės patirties turintys asmenys gali sudaryti atitinkamų ankstesnių projektų sąrašą ir paminėti rezultatus ir poveikį, kuriuos galės parodyti darbdaviui. Pasakojimas turi būti trumpas ir įtikinamas.

Nebijokite klausti

Geri darbo pokalbiai labiau primena pašnekesį nei apklausą. Prieš pokalbį apsvarstykite, kokius klausimus norėsite užduoti pokalbio rengėjui. Pavyzdžiui, galite paklausti apie darbo iš namų politiką, kaip, jų nuomone, ši pareigybė bus plėtojama ateityje, arba apie kolektyvą, į kurį įsiliesite.

Stebėkite savo kūno kalbą

Darbo ieškantys asmenys dažnai kreipia nepakankamai dėmesio į kūno kalbą, tačiau tai esminis pokalbio dėl darbo elementas. Sėdėkite tiesiai ir kalbėdami stenkitės žiūrėti pokalbio rengėjams į akis. Net jei jaudinatės, stenkitės nesimuistyti ar nekramtyti nagų ir būtinai užtikrintai atsakinėkite į klausimus.

Pakartokite, kad domitės šia pareigybe

Pokalbio pabaigoje dar kartą atkreipkite dėmesį į tai, kad domitės šia pareigybe ir padėkokite pokalbio rengėjui už suteiktą galimybę.

Susipažinkite su mūsų straipsniu apie tai, kaip išsiskirti per internetinį darbo pokalbį.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt