EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Žingsniu į priekį, kad gautumėte svajonių darbą

Žingsniu į priekį, kad gautumėte svajonių darbą

Nuotrauka

Nežinote, ar pakankamai stengiatės siekdami padaryti įspūdį būsimam darbdaviui? Skaitykite mūsų praktines rekomendacijas, kaip padaryti gerą įspūdį ir užsitikrinti svajonių darbą.  

 

1. Ieškokite informacijos!

Jei mažai žinote apie bendrovę ar sektorių, darbdaviui gali kilti klausimas, kodėl einate į pokalbį dėl darbo. Įmonės svetainė – gera pradžia. Perskaitykite visas svetainėje skelbiamas naujienas ir straipsnius, taip pat skyrių „Apie įmonę“, kad suprastumėte, nuo ko prasidėjo įmonės veikla ir kokie yra jos pagrindiniai tikslai. Tuomet atlikite tolesnę paiešką. Ieškokite bendrovės puslapių socialiniuose tinkluose, kaip antai, „LinkedIn“„Twitter“ ir „Facebook“. Juose rasite daugiau informacijos apie kasdienę įmonės veiklą bei jos kultūrą. Žinios apie veiklą parodys, kad jus domina ši darbo vieta ir ši veikla.

2. Pasiruoškite darbo pokalbio scenarijų

Kai apie potencialų darbdavį sužinosite kiek įmanoma daugiau, pradėkite galvoti, ką jis norės sužinoti apie jus. Jei nesate tikri, pabandykite internete paieškoti dažniausiai darbo pokalbio metu užduodamų klausimų. Būkite pasirengę papasakoti pokalbio rengėjui apie save, įskaitant ankstesnę patirtį, įgūdžius ir stipriąsias puses. Jūsų taip pat gali paklausti, kodėl teikiate paraišką dėl darbo (pasinaudokite ankstesnės paieškos metu gautomis žiniomis) ir kuo galite būti naudingas komandai. Užsirašykite atsakymus – tai taps jūsų pokalbio scenarijumi.

3. Praktikuokitės, praktikuokitės, praktikuokitės

Dabar, kai pasiruošėte scenarijų, metas pasipraktikuoti! Garsiai kartodami atsakymus, išmoksite su pokalbio rengėju kalbėti užtikrintai ir sklandžiai. Praktikuojantis gali kilti naujų klausimų ir atsirasti naujų atsakymų, kuriuos galėsite įtraukti į scenarijų. Jei jaučiatės tvirtai, paprašykite draugo ar šeimos nario užduoti jūsų pasirinktus klausimus, kad pakartotumėte scenarijų ir geriau pasiruoštumėte tikrajai situacijai. Užuot tiesiog skaitę iš popieriaus lapo, stenkitės užmegzti ryšį su pašnekovu ir atsakydami palaikyti pokalbį. Paprašykite draugų ir šeimos narių pasakyti, ar, jų nuomone, kalbate aiškiai, ne per lėtai ar ne per greitai, ir ar gebate palaikyti akių kontaktą.

4. Įvertinkite savo aplinką

Jei jūsų paprašė dalyvauti internetiniame pokalbyje, pagalvokite, kur jis galėtų vykti. Kad paliktumėte puikų pirmąjį įspūdį, pasirinkite ramią vietą be trikdančių garsų ir paprastą foną, pavyzdžiui, baltą sieną. Jei tokios galimybės nėra, pasirūpinkite, kad aplinka būtų švari ir tvarkinga. Vaizdo skambučio metu labai svarbus ir apšvietimas – stenkitės būti natūraliai apšviestoje aplinkoje, pvz., prie lango, ir venkite tamsių vietų, kad pašnekovas jus gerai matytų. Jei neturite tinkamos vietos namuose, apsvarstykite galimybę dalyvauti pokalbyje kur nors kitur, pavyzdžiui, draugo namuose.

5. Įrodykite, kad norite šio darbo

Tai jūsų svajonių darbas, tad parodykite tai pokalbio rengėjui! Pasitelkite žinias apie bendrovę ir sektorių, kad įrodytumėte, jog esate pasiryžęs eiti šias pareigas. Svarbu atrodyti ir kalbėti taip, kaip tai darytų šia darbo vieta susidomėjęs žmogus, ir išlaikyti draugišką toną viso pokalbio metu. Jei sudarysite įvaizdį, kad ši darbo vieta jums neįdomi (pavyzdžiui, žvalgysitės po kambarį ar žiūrėsite į telefoną), pokalbio rengėjas ne tik manys, kad nenorite darbo, dėl kurio kreipiatės, bet ir tai, kad, jei būsite įdarbintas, nebūsite malonus kolega.

Turite pakankamai priemonių siekti savo svajonių darbo, todėl būtinai pateikite paraišką, kai pamatysite skelbimą. Jei dar jo neradote, apsilankykite EURES portale, kuriame gausu darbo pasiūlymų.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt