EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Virtualioje darbuotojų paieškoje – užsieniečių antplūdis

Virtualioje darbuotojų paieškoje – užsieniečių antplūdis

Nuotrauka

„Lietuva Jūsų laukia“. Taip pavadintas spalio 1 d. surengtas virtualus Europos darbo dienų renginys nustebino net ir jį organizavusią Užimtumo tarnybos EURES Lietuva komandą. Nors mūsų šalyje šiuo metu registruota daugiau nei 246 tūkst. darbo neturinčių asmenų, naujomis karjeros galimybėmis Lietuvoje labiau domėjosi užsienio šalių piliečiai. Daugybė užklausų sulaukta iš Indijos, Filipinų, Bangladešo, Irano, Maroko, JAV.

Iš viso renginyje dalyvavo 1 413 darbo ieškančių asmenų. Didžioji dalis – Europos Sąjungos / Europos ekonominės erdvės piliečiai: Ispanijos – 201, Lietuvos ir Italijos – po 134, Prancūzijos – 99, Portugalijos – 65. Galimybe įsidarbinti Lietuvoje susidomėjo ir 409 trečiųjų šalių piliečiai. Net 600 užsiregistravusiųjų į renginį yra įgiję magistro laipsnį, 532 – baigę bakalauro studijas, 806 – turintys didesnę nei 5 metų darbo patirtį. Tarp jų daugiausiai 25–34 m. amžiaus žmonių (656) ir tų, kuriems 35–44 m. (400).

„Koronaviruso pandemija paskatino taikyti naujus komunikavimo būdus su darbdaviais ir darbuotojais. Vis daugiau paslaugų persikelia į elektroninę erdvę. Mes taip pat pasitelkėme virtualias platformas“, – apie renginį pasakojo EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vedėja Agnė Peciukevičienė.

Pastebėta, kad darbo galimybėmis mūsų šalyje vis aktyviau domisi ne tik Europos sąjungos ir Europos ekonominės erdvės piliečiai, bet ir asmenys iš trečiųjų šalių. Jie čia norėtų atvykti ir pritaikyti jau turimas žinias bei įgūdžius.

Darbo pasiūlymus platformoje pateikė 16 Lietuvos darbdavių – ir valstybinės, ir privačios įmonės. Jie paskelbė 44 laisvas darbo vietas. Į jas pretendavo 318 asmenų. Nepaisant to, kad šįkart renginyje dalyvavo daugiau užsienio piliečių, darbdaviai ypatingai laukia grįžtančiųjų ir kitose valstybėse darbo patirties įgijusių lietuvių.

„Siekdamos optimizuoti savo laiką kai kurios įmonės numatė lietuvius kaip tikslinę grupę, todėl darbo vietų pasiūlymus teikė tik lietuvių kalba“, – aiškino A. Peciukevičienė.

Savo paslaugas renginyje ketvirtadienį taip pat pristatė SOLVIT, „Europass“, „Work in Lithuania“ bei migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“. Buvo apžvelgta situacija Lietuvos darbo rinkoje, finansinę paramą teikiančios Europos darbo mobilumo programos. Užsieniečiams įspūdį paliko ir rodyti vaizdo siužetai, pristatantys Lietuvą bei Vilniaus miestą. Jų akims Lietuva – labai graži šalis, į kurią norisi atvykti.

EURES Lietuva komanda nuoširdžiai dėkoja įmonėms ir organizacijoms, patraukliai pristačiusioms vykdomą veiklą ar teikiamas paslaugas.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]