EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos 8 priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę

8 priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę

Nuotrauka
Sezoninis (arba laikinasis) darbas, palyginti su darbu visą darbo laiką, dažnai yra antras, mažiau pageidaujamas pasirinkimas, tačiau taip yra ne visada. Toliau pateikiame priežastis, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę.

1.   Galimybė išbandyti pradedančiojo darbuotojo pareigas

Sezoniniams darbuotojams dažnai siūlomos pradedančiojo darbuotojo pareigos, kurias būtų daug sunkiau rasti kituose sektoriuose. Tai gali būti galimybė įgyti patirties, vėliau galbūt padėsiančios rasti atitinkamą karjeros kelią.

2.   Išbandykite naują darbo sritį ar darbą pas kitą darbdavį

Jei domitės nauja karjeros kryptimi arba norėtumėte dirbti kitam darbdaviui, sezoninis užimtumas gali suteikti galimybę tai saugiai išbandyti žinant, kad jei darbas jums nepatiks, nebūsite įsipareigojęs jį dirbti ilgą laiką.

3.   Pasinaudokite išskirtine galimybe tobulinti savo įgūdžius

Sezoninių darbų įvairovė (pvz., slidinėjimo kurortuose, festivaliuose, mažmeninės prekybos srityje ar žemės ūkyje) gali suteikti galimybę tobulinti konkrečius darbdaviams reikalingus įgūdžius, kurių galbūt neišsiugdytumėte dirbdami kitokį darbą.

4.   Tobulinkite savo gyvenimo aprašymą

Darbo ieškančiam žmogui sezoninis darbas gali būti puikus būdas užpildyti spragas savo gyvenimo aprašyme, taip pat įgyti vertingų įgūdžių ir gauti taip reikiamas pajamas.

5.   Pasinaudokite galimybe susirasti darbą

Sezoninis darbas gali būti ne tik galimybė išbandyti darbą pas konkretų darbdavį ar tam tikroje srityje, jis taip pat gali leisti darbdaviui išbandyti jus ir pamatyti, ar tinkate jo darbo aplinkai. Jei darbdavys pastebės, kad esate itin darbštus ir motyvuotas, tikėtina, kad jis jums pasiūlys ilgalaikę darbo vietą.

 

6.   Plėtokite profesinius ryšius

Baigus galioti sezoninio darbo sutarčiai, net jei jums nebus pasiūlyta dirbti visą darbo laiką, būsite dirbę su daugybe naujų žmonių, per kuriuos ateityje galbūt sužinosite apie kitus darbo pasiūlymus.

7.   Keliaukite

Daug sezoninių darbų pasiūlo turizmo pramonė, o tai gali suteikti jums galimybę keliauti ir dirbti užsienyje, pamatyti naujų vietų ir susipažinti su nauja kultūra, ir visa tai gaunant atlyginimą.

8.   Leiskite laiką lauke

Sezoninis darbas dažnai dirbamas lauke – tai darbas, kuris labiausiai priklauso nuo sezono ir oro sąlygų. Leisti laiką lauke naudinga dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, tai gali sustiprinti jūsų imuninę sistemą ir turėti teigiamos įtakos jūsų psichikos sveikatai.

 

Tikimės, kad šie patarimai paskatins jus pasidomėti jūsų karjeros tikslus atitinkančiomis sezoninio užimtumo galimybėmis.

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt