EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos 7 pagrindiniai gyvenimo ir darbo užsienyje privalumai

7 pagrindiniai gyvenimo ir darbo užsienyje privalumai

Nuotrauka

Daugeliui žmonių darbo užsienyje privalumai yra susiję tik su didesniais atlyginimais ir geresniu gyvenimo lygiu. Tačiau įgyti tarptautinės patirties gali būti daug naudingiau nei daugelis galvoja.

Aukštesnė savivertė

Norint pradėti naują gyvenimą užsienyje, reikia įveikti daug sudėtingų užduočių – rasti būstą, išspręsti įvairius administracinius klausimus, išmokti apmokėti sąskaitas bei naudotis vietiniu transportu. Tačiau kai tik išsiaiškinsite visus šiuos dalykus, pasiektas pasitenkinimo jausmas viską atpirks. Žinojimas, kad galite susigaudyti visiškai nepažįstamoje aplinkoje suteiks jums pasitikėjimo įveikti kitus gyvenimo sunkumus. Tai ypač svarbu, jeigu neturite pakankamai daug savarankiško gyvenimo patirties.

Nauji gyvenimo įgūdžiai

Kai keliaujate į užsienį, dažnai atitrūkstate nuo paramos sistemos. Tokiose situacijose galite suprasti, kokių jums trūksta žinių ar įgūdžių, apie kuriuos anksčiau nežinojote. Pavyzdžiui, galite suprasti, kad nežinote, kaip pasigaminti savo mėgstamą patiekalą arba kaip sekti savo mėnesines išlaidas. Gyvendami užsienyje iš būtinybės įgyjame naujų įgūdžių, padedančių mums tapti savarankiškesniems.

Naujas požiūris į gyvenimą

Ar būtumėte atvykęs iš mažo miestelio, ar iš didmiesčio, gyvendamas užsienyje įgysite neįkainojamą naują požiūrį į gyvenimą. Susidūrę su kitų kultūrų mentalitetu ir pasaulio suvokimu, galite išplėsti ir praturtinti savo pačių pasaulėžiūrą ir suformuoti asmenines vertybes. Tai padaryti yra daug sunkiau, jei visada gyvenote tik savo vietos bendruomenėje.

Geresni bendravimo įgūdžiai

Persikėlę gyventi į užsienį, turite susikurti naują socialinę ir profesinę aplinką.  Gali būti nelengva, ypač jei esate iš prigimties kuklus ar nelabai gerai kalbate vietine kalba. Tačiau tai yra geriausias būdas pagerinti bendravimo įgūdžius, kurie svarbūs ne vien kasdieniame gyvenime – juos vertina ir darbdaviai.

Geresni užsienio kalbos įgūdžiai

Kad ir kiek lankytumėte kalbų pamokas ar lavintumėte įgūdžius kalbų programėlėse telefone, vis dėlto geriausias būdas pagerinti kalbos žinias yra gyventi toje šalyje, kurioje kalbama ta kalba.  „Panirus“ į kalbą atsiranda geriausios galimybės suformuoti savo klausymo ir kalbėjimo įgūdžius.

Pranašumas prieš kitus darbo ieškančius asmenis

Tarptautinė darbo patirtis gyvenimo aprašyme visada bus vertinga. Tai rodo gebėjimą prisitaikyti, motyvaciją ir ryžtą – šias tris savybes darbdaviai ir atrankos agentūros ypač vertina. Be to, tarptautinės patirties turėjimas jums iš karto suteikia pranašumo prieš tuos kandidatus, kurie niekada nedirbo užsienyje.

Išplėskite savo profesinį tinklą

Darbas užsienyje sukuria puikias galimybes išplėsti savo profesinį tinklą. Gerai išvystyto profesinio tinklo privalumų negalima nuvertinti. Daugelis darbo pasiūlymų nėra viešai skelbiami; darbuotojai ieškomi pagal rekomendacijas ar per profesinius kontaktus. Todėl būtinai bendraukite su naujais kolegomis ir užmegzkite su jais gerus profesinius ryšius. Niekada negalite žinoti, kas gali jums pasiūlyti darbo.

Ar visada svajojote pradėti verslą? Daugeliui iš mūsų patinka mintis būti pačiam sau vadovu, tačiau rasti tinkamą verslo idėją gali būti sunku. Čia rasite geriausius patarimus, kaip sukurti jums tinkančią idėją.

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

Susijusios nuorodos

Šeši patarimai, kaip sukurti jums tinkančią verslo idėją

Šaltinis: www.eures.europa.eu 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]