EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Sunku atlikti darbus laiku? Sužinokite, kaip niekada nebepraleisti terminų

Sunku atlikti darbus laiku? Sužinokite, kaip niekada nebepraleisti terminų

Nuotrauka

Darbo pasaulyje dažnai tenka dirbti įtemptu darbo grafiku. Tačiau dirbti su projektu, kurio terminas ilgesnis, taip pat gali būti nelengva. Štai geriausi būdai laikytis terminų – tiek trumpesnių, tiek ilgesnių– ir dirbti nejaučiant įtampos.

Skirkite reikiamą laiką tam tikram darbui atlikti

Jei skirsite pakankamai laiko darbui atlikti, galėsite veiksmingai valdyti dienos darbus, tiesiog suskirstydami užduotis dalimis, užuot visą dieną šokinėję nuo vienos užduoties prie kitos. Reikiamo laiko skyrimas yra paprastas ir veiksmingas būdas dirbti su keliais projektais vienu metu ir puikus būdas išvengti kelių užduočių darymo vienu metu – vieno iš svarbiausių našumo priešų. Galbūt atrodo, kad pereidami nuo vienos užduoties prie kitos ar darydami kelias užduotis vienu metu, veiksmingai susidorojate su nuolat pasipildančiomis užduotimis, bet tai jus blaškys ir neleis dirbti veiksmingai ir susitelkus. Pabandykite skirti reikiamą laiką tam tikrai užduočiai atlikti, kad nereikėtų dirbti kelis darbus vienu metu, ir paskirstyti dienos darbus taip, kad galėtumėte susikaupti ir neblaškomi pasiekti savo tikslus.

Nusistatykite realistiškus tikslus

Jei paaiškėja, kad darbo krūvis per didelis, svarbu sau priminti, kad nesate mašina. Jums gali reikėti daugiau laiko, nei planavote, ir tai yra normalu. Realistiškas terminas – tai toks terminas, kuriuo pripažįstamos realios aplinkybės ir atsižvelgiama į tai, kad dirbdami ne visada būsite vienodai darbingi. Skirdami užduočiai daugiau laiko, nei reikia, jausitės mačiau įsitempę, kad gali nepavykti laikytis nustatytų terminų. Papildomas pliusas, kad turėsite daugiau laiko pasitikrinti atliktą darbą ir galbūt nustebinsite kolegas grąžindami darbą anksčiau!

Skubios užduotys

Net jei paskirstėte savo laiką idealiai, vis tiek galite gauti skubių darbų, kuriems nenumatyta laiko. Jei taip nutiko, būtinai informuokite savo tiesioginį vadovą. Galite paprašyti pertvarkyti užduočių sąrašą, kad laiką skirtumėte skubiam darbui, o ne mažiau svarbioms užduotims. Labai svarbu aiškiai pasakyti savo galimybes, kad netektų nerimauti bandant padaryti visus darbus ir jų neužbaigti. Jei esate vadovas, kreipkitės į savo komandos darbuotojus ir padėkite jiems pertvarkyti užduotis arba koordinuokite darbo pasidalijimą tarp likusių komandos narių.

Tarkitės dėl terminų

Suprantama, kad gavus užduotį nesinori nuvilti, todėl nejučia galite sutikti su nerealistišku terminu. Tai gali atrodyti kaip paprastas būdas išvengti konfrontacijos ištariant „ne“, bet padėtis gali dar pablogėti, nes, iš naujo tardamiesi dėl naujo termino, prarasite dar daugiau laiko. Jei negalite darbo padaryti laiku, iš anksto praneškite kolegoms, kad terminą reikės pratęsti. Kuo anksčiau jie tai žinos, tuo daugiau laiko turės prisitaikyti ir tuo bus supratingesni.

Reguliariai darykite trumpas pertraukas

Jei padarę viską, kas išdėstyta pirmiau, jaučiate, kad stebeilydami į ekraną negalite sutelkti dėmesio ar vis atidėliojate darbus, galbūt atėjo metas daryti pertrauką. Jei taip jaučiatės, bet tai, ką darote, yra pernelyg svarbu, kad paliktumėte darbo vietą, galbūt jausitės toks įsitempęs, kad negalėsite veiksmingai dirbti. Pasistenkite pakilti nuo stalo penkioms minutėms, išeikite įkvėpti gryno oro ar atsigerkite vandens. Trumpa pertrauka padės atsipalaiduoti ir negalvoti apie darbą, kurį, ironiška, galbūt turite padaryti geriausiai.

Norint veiksmingai bendradarbiauti su kitais asmenimis, reikalingi įvairūs socialiniai emociniai įgūdžiai, įskaitant bendravimą, laiko valdymą ir problemų sprendimą. Nors gali atrodyti, kad kai kuriems šie įgūdžiai įgimti, tačiau juos galite patobulinti įvairiais paprastais būdais. Šiame straipsnyje rasite daugiau informacijos.

Susijusios nuorodos

Socialinių ir emocinių įgūdžių tobulinimas – nebūtinai sunkus darbas

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]