EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Šeši patarimai, kaip tinkamai pasirinkti karjeros kryptį

Šeši patarimai, kaip tinkamai pasirinkti karjeros kryptį

Nuotrauka
Renkantis būsimą profesinę karjerą, gali būti sunku apsispręsti, kokiu keliu eiti. Štai šeši svarbiausi patarimai, kurie padės tinkamai pasirinkti karjeros kryptį.
  • 1. Žinokite savo tikslus

Pagalvokite, kokios profesinės karjeros trokštate. Tai gali būti konkrečios pareigos (pavyzdžiui, galbūt visada svajojote tapti mokytoju) arba konkretus pasiekimas – inžinieriaus kvalifikacija ar savo restorano atidarymas. O gal jūsų norai ne tokie konkretūs ir jūs norėtumėte darbo, kuris leistų padėti kitiems žmonėms arba užsiimti kūrybine veikla? Žinodami, ko siekiate, lengviau pasirinksite karjeros kryptį.

  • 2. Žinokite savo stipriąsias puses

Jei aiškių tikslų neturite, nesijaudinkite – ne visi žino, kuo nori užsiimti. Iš pradžių išsiaiškinkite savo stipriąsias puses. Ar esate „kompanijos“ žmogus, ar mieliau dirbate vienas? Ar gerai sekasi dirbti su tekstu, ar pirmenybę teikiate skaičiams? Norėtumėte aktyvios fizinės veiklos ar sėdimojo darbo kabinete? Tokie paprasti klausimai padės suprasti, kokie darbai jums galėtų tikti.

  • 3. Susipažinkite su darbo rinka

Jei tiksliai nežinote, ko norite, pravartu pasidomėti ir darbo rinka. Kuriems sektoriams reikės darbuotojų ateinančiais metais? Kokie įgūdžiai bus reikalingi? Taip galite rasti tokią veiklos sritį, kuri tikriausiai atvers daug įdomių galimybių. Tuomet pasistenkite įgyti reikiamų įgūdžių ir patirties, kad įsidarbinti būtų lengviau. Nepamirškite, kad galimų darbų yra tiek daug ir tokių įvairių, kad apie daug jų net nesate girdėję!

  • 4. Palaipsniui kurkite ateities planus

Jei žinote, kokios karjeros trokštate, pravartu susidaryti apytikslį veiksmų planą. Apgalvokite, kokie pradiniai darbai jums suteiktų reikalingiausios patirties ir kuriems darbams jūsų kvalifikacija būtų tinkamiausia. Kai kuriems darbams gali reikėti akademinio ar profesinio išsilavinimo, bet bus ir tokių, kur mokymai rengiami darbo vietoje.

Nors apie ateitį mąstyti reikia, negalvokite, kad visą būsimą karjerą turite susiplanuoti iki smulkmenų. Karjera daroma pamažu, todėl į kiekvieną darbą žvelkite kaip į galimybę mokytis ir stiprinti plačiai pritaikomus įgūdžius, kuriuos galėsite pasitelkti būsimuose darbuose.

  • 5. Nebijokite keisti karjeros krypties

Pabandę dirbti konkrečiame darbe ar veiklos sektoriuje, galite pajusti, kad jis neatitinka jūsų lūkesčių. Jei taip atsitiks, nebijokite keisti savo planų. Nors dauguma trokšta profesinės karjeros stabilumo, kartais tenka išbandyti keletą darbų, kad susirastume sau tinkamą. Nieko keista, jei kartais norite imtis naujų iššūkių. Jei darbas nedžiugina, nebijokite keisti veiklos pobūdžio ir ieškoti sau tinkamo karjeros kelio.

  • 6. Stenkitės, kad darbas džiugintų

Motyvacija – labai svarbi profesinio gyvenimo dalis. Galbūt esate tas, kuriam profesinėje karjeroje svarbiausia pasiekti didelių tikslų, o gal jus motyvuoja noras įveikti mažus, kasdienius iššūkius. Svarbiausia – nepamiršti, ko norite iš savo profesinės veiklos, ir pasistengti rasti darbą, kuris džiugintų kasdien.

 

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt