EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Šeši patarimai, kaip sukurti jums tinkančią verslo idėją

Šeši patarimai, kaip sukurti jums tinkančią verslo idėją

Nuotrauka
Ar visada svajojote pradėti verslą? Daugeliui iš mūsų patinka mintis būti pačiam sau vadovu, tačiau rasti tinkamą verslo idėją gali būti sunku. Pateikiame geriausius patarimus, kaip sukurti jums tinkančią idėją.

Atraskite tai, kas patinka jums

Visi svajojame apie tai, kaip pomėgį paversti profesija. Jei pradedate savo verslą, turite galimybę tai padaryti. Žinoma, galbūt turite perspektyvią verslo idėją, kuri nesusijusi su jūsų įprastais pomėgiais ir interesais, tačiau įsitikinkite, kad tai su malonumu darysite kasdien. Jei tai nekels malonumo, galite greitai prarasti susidomėjimą arba nustoti tikėti savo idėja.

Išnaudokite savo įgūdžius

Pagalvokite apie tai, kas jus domina, taip pat apie tai, kas jums sekasi. Pavyzdžiui, galbūt labai mėgstate skaniai pavalgyti, tačiau jei nemokate gaminti, atidaryti restoraną neverta. Nesijaudinkite dėl įgūdžių, kurių neturite. Verčiau sutelkite dėmesį į savo stipriąsias puses ir raskite būdą, kaip jas geriausiai išnaudoti savo versle.

Pagalvokite apie savo vertybes

Ką jūsų verslas turėtų atspindėti? Kurdami savo verslą ir prekės ženklą turėtumėte galvoti apie savo svarbiausias vertybes ir jų laikytis. Aiškiai apibrėžkite savo misiją ir pagalvokite, kokį verslą norite sukurti. Pavyzdžiui, jei labai rūpinatės aplinkos apsauga, galbūt norėsite teikti pirmenybę tvarumui. Taip pat galite pasidomėti kitomis jus įkvepiančiomis įmonėmis ir pasisemti patirties iš to, kaip jos vykdo savo veiklą.

Nesistenkite būti itin originalus

Visi verslininkai nori tapti dar vieno svarbaus išradimo autoriais. Tačiau iš tikrųjų tik nedaugeliui įmonių pavyksta tai padaryti. Daugelis sėkmingų įmonių iš tikrųjų klientams siūlo į kitų įmonių panašius produktus ar paslaugas. Geriausia siekti rasti spragą rinkoje ir vengti perpildytų sektorių, kuriuose yra daug konkurentų, tačiau svarbiausia – gerai save pristatyti. Ar galite sukurti verslą, kuriuo išspręstumėte problemą, kurios nepavyko įveikti esamoms įmonėms? Jei ne, gal bent jau galite pasiūlyti geresnį produktą ar paslaugą už mažesnę kainą?

Siekite paprastumo

Sutelkite dėmesį į tai, kokio verslo norite, ir stenkitės jo pernelyg neapsunkinti. Kiekvienam verslui reikia sugalvoti aiškų ir išskirtinį pardavimo būdą, ypač veiklos pradžioje. Jei viskas klostysis gerai, visuomet galėsite išplėsti verslą kitose srityse, tačiau pirmiausia turite turėti aiškų prekės ženklą, kad galėtumėte suburti klientų ratą. Jei pradėsite blaškytis dėl savo idėjos, tai supras ir jūsų klientai.

Prašykite patarimų ir jų paisykite!

Jei verslą pradedate savarankiškai, gali atrodyti, kad taip bus lengviau susigaudyti ir sutelkti dėmesį į asmeninius tikslus. Tačiau nebijokite kreiptis patarimo. Tikėkite savo idėja, bet nepamirškite išklausyti kitų nuomonės. Pristatykite savo idėją žmonėms, leiskite jiems išbandyti jūsų produktą, parodykite savo prekės ženklą. Kuo didesnė žmonių imtis, tuo geriau. Galbūt pavyks gauti profesionalių patarimų, tačiau nepamirškite pasikalbėti ir su žmonėmis, kurių nuomonę labiausiai vertinate. Tikėtina, kad artimiausi draugai ar šeimos nariai bus nuoširdžiausi, todėl būtinai juos išklausykite!

Jei jums patiko šis straipsnis, perskaitykite mūsų patarimus jauniesiems verslininkams.

Susijusios nuorodos

8 patarimai jauniesiems verslininkams

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]