EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kampanija „Sezoninis darbas su EURES“

Kampanija „Sezoninis darbas su EURES“

Nuotrauka

EURES pradėjo informuotumo apie sezoninį darbą kampaniją. Informacija ir įrankiais, kurie padės suprasti jūsų, kaip darbo ieškančio asmens ar darbdavio, teises ir pareigas, bei kaip maksimaliai išnaudoti sezonines galimybes dalinsimės nuo dabar iki spalio mėn. pabaigos.

Kodėl verta rinktis sezoninį darbą?

Sezoninis darbas yra labai svarbus ES ekonomikai, ypač ūkininkavimo, turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei statybos sektoriams. Kiekvienais metais iki 850 000 ES piliečių kraustosi į kitą valstybę narę dirbti sezoninio darbo, tačiau daug darbo ieškančių asmenų ir darbdavių nežino savo teisių ir pareigų.

Todėl pradedama ši kampanija – norime padėti jums surasti reikiamą informaciją, kad suprastumėte, kaip EURES gali padėti sezoninio darbo paieškose ar įdarbinimo procese, ypač kai COVID-19 gali sukelti sunkumų.

Ši kampanija yra platesnės kampanijos „Teisės visais metų laikais“ dalis, kuriai vadovauja Europos darbo institucija (EDI). Anonsą galite žiūrėti čia.

Darbo ieškantys asmenys – į ką atkreipti dėmesį

Jei ieškote darbo, yra daug svarių priežasčių išbandyti sezoninį darbą. Visoje Europoje visada yra sezoninio darbo galimybių, o šie darbai yra tinkamas būdas įgauti naujų įgūdžių, užsidirbti pinigų ir praleisti laiką užsienyje be ilgalaikio įsipareigojimo.

Galbūt nežinote, bet dirbdamas sezoninį darbą turite plataus spektro teises, apimančias atlygio, darbo valandų, sveikatos ir saugos bei kitus klausimus. Visos kampanijos metu mes pateiksime daug daugiau naudingos informacijos, kuri padės suprasti jūsų teises ir kaip atpažinti fiktyvius darbo skelbimus, dezinformaciją ir sukčiavimą.

Atminkite, kad taip pat galite susisiekti su vietos EURES konsultantu, kuris patars ir suteiks pagalbos ieškant galimybių. Dar galite spėti rasti sezoninių galimybių vasaros sezonui, todėl raginame pradėti ieškoti jau šiandien.

Darbdaviai – į ką atkreipti dėmesį

Jums, kaip darbdaviui, sezoninių darbuotojų iš užsienio įdarbinimas padės surinkti pakankamai darbuotojų reikiamam sezonui. Tai ypač svarbu, jei jūsų personalo poreikis skirtingu metu skiriasi arba jei jūsų šalyje trūksta tinkamų kandidatų.

Kampanijos metu EURES dalinsis informacija, kuri padės suprasti jūsų, kaip sezoninio darbdavio, teises ir pareigas. Tai padės visapusiškai pasinaudoti sezoninio įdarbinimo pranašumais, taip pat suprasite savo atsakomybę prieš samdomą personalą, ypač atsižvelgiant į COVID-19.

Jei jus domina sezoninių darbuotojų įdarbinimas, galite susisiekti su EURES konsultantu, užduoti klausimų ir gauti reikalingą administracinę pagalbą.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt