EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Portalas „Jūsų Europa“ tampa ES bendraisiais skaitmeniniais vartais! Pagalba ir patarimai ES piliečiams ir jų šeimos nariams

Portalas „Jūsų Europa“ tampa ES bendraisiais skaitmeniniais vartais! Pagalba ir patarimai ES piliečiams ir jų šeimos nariams

Nuotrauka

„Jūsų Europa" – tai ES svetainė, skirta padėti jums kitose Europos šalyse išvengti nepatogumų ir biurokratizmo. Šioje svetainėje pateiktos žinios jums gali praversti persikraustant į kitą šalį, joje gyvenant, studijuojant, dirbant, apsiperkant ar tiesiog keliaujant, o jei esate įmonė, – užsiimant verslu užsienyje.

Kaip ES, Islandijos, Lichtenšteino ar Norvegijos pilietis, šiose srityse turite tam tikrų teisių. Bet jų gali būti ne visada paisoma, kai šalis dar nėra visapusiškai įgyvendinusi atitinkamų ES teisės aktų.

Kokios informacijos rasite svetainėje Jūsų Europa?

  • informacijos apie savo pagrindines teises, garantuojamas pagal ES teisę,
  • kaip šios teisės įgyvendinamos kiekvienoje šalyje (jei tų šalių nacionalinės institucijos pateikė informaciją),
  • ES pagalbos tarnybų kontaktinius duomenis – į jas galite nemokamai kreiptis e. paštu arba telefonu ir gauti jūsų poreikiams labiau pritaikytos pagalbos bei patarimų.

Kurių šalių informacija pateikiama ir kokių šalių piliečiams ji skirta?

Šioje svetainėje pateikta informacija skirta visų pirma ES piliečiams ir jų šeimoms (taip pat šeimos nariams iš ES nepriklausančių šalių).

Dauguma atvejų svetainėje „Jūsų Europa" aprašytas ES teises turi visų ES valstybių narių, Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos piliečiai.

Kai kurios ES teisės galioja ir Šveicarijoje, bet ne visos, nes Šveicarija su ES yra susitarusi tik dėl dalies nuostatų.

Kiekviename svetainės „Jūsų Europa" puslapyje yra tiksliai nurodyta, kurioms šalims ir kurių šalių piliečiams taikoma jame pateikta informacija.

Kviečiame apsilankyti  Your Europe (europa.eu).

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]