EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Penkios priežastys, kodėl kalbos mokymasis gali padėti įsidarbinti

Penkios priežastys, kodėl kalbos mokymasis gali padėti įsidarbinti

Nuotrauka
Užsienio kalbos mokėjimas gali suteikti išskirtinumo darbo rinkoje ir atkreipti darbdavių dėmesį. Dvikalbystė ne tik padeda pagerinti CV – ji išryškina ir kitus įgūdžius, kurie darbdaviams atrodo patrauklūs ieškant darbuotojų.

Pageidaujamas įgūdis

Dėl interneto įmonėms tapo lengviau nei bet kada anksčiau patekti į tarptautinę rinką. Kadangi daugelis mažesnių įmonių užmezga ryšius su tarptautiniais klientais ir partneriais, darbo pasiūlymuose vis dažniau numatomas reikalavimas gebėti bendrauti užsienio kalba. Todėl kad ir kur beieškotumėte darbo – ar didelėje korporacijoje, ar mažoje įmonėje, greičiausiai bus reikalaujama mokėti bent vieną užsienio kalbą.

Išsiskirti iš kitų

Konkurencija darbo rinkoje gali būti didelė, kai dėl populiariausių darbo pasiūlymų gaunama šimtai, o kartais ir tūkstančiai darbo prašymų. Mokėjimas kalbėti dviem ar trimis kalbomis gali padėti išsiskirti iš kitų, ypač jeigu jūsų patirtis ir kvalifikacija yra panaši į kitų kandidatų. Gyvenimo aprašyme išryškinkite savo kalbinius gebėjimus, kad jie neliktų nepastebėti.

Galbūt netgi būtų galima teigti, kad kai 35 proc. 25–64 metų Europos piliečių moka dvi kalbas, dviejų kalbų mokėjimas nebėra išskirtinis gebėjimas, ir darbo ieškantys asmenys, norėdami išsiskirti iš kitų, turėtų mokytis antrosios užsienio kalbos.

Didesnis darbo užmokestis

Užsienio kalbą mokantys darbuotojai yra paprastai geriau apmokami nei jų kolegos, kalbantys tik viena kalba. Pagal tyrimo rezultatus galima daryti išvadą, kad mokant antrąją kalbą, darbo užmokestis gali būti 11–35 proc.didesnis, priklausomai nuo to, kokią kalbą mokate ir kokioje šalyje gyvenate. Pavyzdžiui, ispanų kalba, kaip antrąja kalba, Prancūzijoje kalba daugiau asmenų nei Latvijoje, todėl šiose dviejose šalyse šios kalbos poreikis bus skirtingas.

Daugiau darbo galimybių

Mokėdami dvi ar daugiau kalbų, galite gauti visiškai naujų darbo galimybių. Darbas užsienio bendrovėje nebereiškia gyvenamosios vietos keitimo. Populiarėjant darbui iš namų dėl COVID-19 pandemijos, bendrovės yra linkusios dažniau nei bet kada anksčiau samdyti nuotoliniu būdu dirbančius darbuotojus. Todėl ieškodami darbo, kuriame reikalaujama mokėti kalbas, kuriomis kalbate, jūs taip pat galite ieškoti darbo tose šalyse, kuriose kalbama šiomis kalbomis. Tarptautiniai darbo portalai, tokie kaip „EURES“, yra puiki vieta pradėti paieškas.

Mokant dvi kalbas, gerėja ir kiti įgūdžiai

Pagal tyrimo rezultatus matyti, kad žmonės kurie moka vieną ar daugiau užsienio kalbų, geriau sprendžia problemas, yra kūrybiškesni ir turi daugiau empatijos. Gebėjimas spręsti problemas, kūrybiškumas ir empatija yra labai vertingi įgūdžiai – juos turintis kandidatas patiks kiekvienam darbdaviui. Taip pat teigiama, kad dvi ir daugiau kalbų mokantys asmenys lengviau priima kitų žmonių nuomones ir jiems geriau sekasi užmegzti tarpusavio santykius, o tai taip pat yra puikūs įgūdžiai, ypač tokiose srityse kaip klientų aptarnavimas ir verslo ryšiai.

Ar norėtumėte patobulinti kalbos įgūdžius ir atnaujinti žinias? Nemokamos kalbos mokymosi priemonės, padedančios įgyti naujų įgūdžių iš namų.

Šaltinis: www.eures.europa.eu 

Susijusios nuorodos

EURES: Rasti darbą Europoje

Europoje mokėjimas kalbėti daugiau nei viena kalba vis dar yra išskirtinis bruožas

Pagal tyrimų rezultatus matyti, kad dviem kalbomis kalbantys žmonės yra protingesni, kūrybiškesni ir turi daugiau empatijos

Didesnis darbo užmokestis mokant užsienio kalbas

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt