EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Penki profesiniai keliai, kuriais sėkmingai eina dvikalbiai ir daugiakalbiai žmonės

Penki profesiniai keliai, kuriais sėkmingai eina dvikalbiai ir daugiakalbiai žmonės

Nuotrauka

Technologinė pažanga mus kaip niekad suartina, leisdama bendrauti žmonėms iš skirtingų šalių. Todėl kalbų įgūdžiai labai paklausūs. Tačiau kuriuose profesiniuose keliuose jie vertinami labiausiai? Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite toliau.

1. Vertėjas raštu

Vertėjai verčia ne viską. Jie specializuojasi vienoje ar keliose srityse (pvz., teisės, turizmo, sveikatos). Kad taptumėte geru vertėju, gali būti naudinga įgyti patirties arba išsilavinimą toje (-ose) srityje (-se), kurios (-ių) tekstus ketinate versti, taip pat rašymo ir vertimo kalbinius įgūdžius.

2. Vertėjas žodžiu

Vertėjai žodžiu dirba mokyklose, ligoninėse, teismo salėse, posėdžių salėse ir konferencijų centruose. Kai kurie jų dirba vertimo įmonėse, kiti – atskirose organizacijose arba yra laisvai samdomi vertėjai, teikiantys paslaugas privatiems klientams. Nors vertėjas žodžiu paprastai turi turėti bakalauro laipsnį, svarbiausias reikalavimas yra mokėti daugiau nei vieną kalbą taip kaip gimtąją. Tai reiškia, kad žmogus turi gebėti tiksliai suprasti, kas kalbama, kai kalbama spontaniškai ir paprastai.

3. Mokytojas

Jei norite tapti kalbos mokytoju, turite įgyti kalbos, kurios ketinate mokyti, mokslų diplomą, taip pat pažymą, įrodančią, jog turite darbui reikalingas pedagoges žinias ir įgūdžius.

Jei manote, kad galite mokyti kalbos kitus, bet neturite kvalifikacijos, kurią privalo turėti formaliojo ugdymo mokytojas, apsvarstykite galimybę tapti privačiai dirbančiu mokytoju. Privatūs mokytojai dažnai dirba su vienu mokiniu, o pamokos vyksta po įprastų pamokų ar darbo. Tai taip pat gera galimybė žmonėms, norintiems mokytojo darbą suderinti su kitais įsipareigojimais (pavyzdžiui, kitu darbu ne visą darbo dieną, priežiūros pareigomis ar kelionėmis), taip pat tiems, kurie nori dirbti nuotoliniu būdu (internetu). Jei nusprendžiate mokyti internetu, dar vienas teigiamas aspektas yra tai, kad jūsų veiklos neriboja nei laikas, nei geografinė vieta. Internete jūsų paslaugos prieinamos daug platesnei klientų grupei.

4. Turizmo sektorius

Trijose pramonės šakose, kurios beveik visiškai priklauso nuo turizmo (apgyvendinimo, kelionių organizavimo ir oro transporto), ES dirba 3,3 mln. žmonių. Po COVID-19 darbuotojų paklausa šiose srityse išaugo. Viešbučiams, kurortams ir lankytinoms vietoms reikia dvikalbių darbuotojų, gebančių bendrauti su keliautojais iš viso pasaulio. Tarp tokių darbuotojų – viešbučių registratūrų darbuotojai, padavėjai ir barmenai, keleivių salono įgulos nariai, kelionių gidai ir lauko sporto instruktoriai.

5. Žmogiškųjų išteklių / įdarbinimo specialistai

Daugiakalbiai žmogiškųjų išteklių specialistai suteikia įmonėms pranašumo samdant darbuotojus, nes gali rengti pokalbius dėl darbo su kandidatais iš kitų šalių ir kultūrų ir juos įdarbinti. Tai ypač naudinga pasauliniu mastu verslą plečiančioms įmonėms. Daugiakalbiai įdarbinimo specialistai kultūriniu požiūriu jautresni, o tai svarbu siekiant išvengti diskriminacijos ir skatinti įvairovę darbo vietoje.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]