EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Patarimai vykstant studijuoti į užsienio šalį Europoje

Patarimai vykstant studijuoti į užsienio šalį Europoje

Nuotrauka

Europoje kiekvienas gali rasti tinkamų galimybių mokytis užsienyje. Mintis apie važiavimą į užsienį gali gąsdinti, tačiau įgyta patirtis bus nepaprastai naudinga. Štai keletas patarimų, kaip kuo geriau pasinaudoti mokymosi užsienyje atveriamomis galimybėmis.

Iš anksto apsispręskite, ką studijuosite

Jei įmanoma, prieš išvykdami į pasirinktą universitetą arba koledžą, susižinokite visą informaciją apie būsimas studijas ir kreditus. Jeigu vykstate pagal mainų programą, svarbu žinoti, kad administracinės procedūros gali skirtis nuo taikomų jūsų šalies mokymo įstaigoje, todėl vietinei tvarkai išsiaiškinti prireiks šiek tiek laiko. Jei prieš atvykdami viską būsite kruopščiai suplanavę, išvengsite nereikalingos įtampos pirmosiomis studijų užsienyje dienomis, kurios ir taip bus nelengvos.

Klauskite

Puikus būdas pasirengti studijuoti užsienyje – išsiaiškinti, kaip sekėsi žmonėms, kurie jau mokėsi pagal tą pačią programą. Tokiu būdu galite gauti nepaprastai naudingos informacijos apie siūlomus mokomuosius dalykus ar modulius, praktinės informacijos apie gyvenamąjį būstą arba, pavyzdžiui, sužinoti lankytinas vietas. Be to, per socialinius tinklus ir grupes galite susisiekti su kitais kartu studijuosiančiais žmonėmis ir aptarti įvairius klausimus.

Bendraukite su vietos gyventojais

Jei norite geriau išmokti kalbą, geriausias būdas mokytis – bendrauti su gimtakalbiais. Pavyzdžiui, su naujais žmonėmis galite susipažinti įvairiose jus dominančia veikla užsiimančiose grupėse ir bendruomenėse arba kavinėse, kur rengiami norinčiųjų bendrauti įvairiomis kalbomis susitikimai. Susipažinę su vietos gyventojais, galbūt kartu apsilankysite, pavyzdžiui, kultūros šventėse ir vietos renginiuose, o studijų mieste užmegsite ilgalaikių pažinčių.

Pasinerkite į gyvenamąją aplinką

Užuot darę, tik tai, kas gerai pažįstama, pasistenkite pasinerti į šalies, kurioje mokotės, kultūrą. Išmėginkite vietos patiekalus, pasidomėkite šalies istorija ir kultūra. Taip jūsų studijos užsienyje taps turiningesnės, o kalbos, kurios mokotės, žinioms suteiksite platesnį kontekstą. Kuo turiningiau išnaudokite laisvalaikį: aplankykite gretimus miestus, žymius objektus, istorinės reikšmės vietas, gražias gamtines vietoves, muziejus ir kitus kultūros centrus, pavyzdžiui, teatrus, koncertų sales ir meno galerijas.

Išmokite ką nors nauja

Jei dar nekalbate šalies, kurioje studijuojate, kalba, kodėl gi neužsiregistravus į kalbų kursus pradedantiesiems? O gal gyvendami užsienyje išbandysite naują sporto šaką arba rasite naują pomėgį. Netgi gali pasitaikyti progų užsiimti veikla, kurios negalėtumėte išbandyti savo šalyje. Kodėl nepamėginus?

Neužmirškite mokytis!

Nors užsienyje praleistą laiką norisi išnaudoti kuo prasmingiau, vis dėlto nepamirškite, kad turėsite sėkmingai užbaigti studijas. Kasdien skirkite šiek tiek laiko mokslams ir per anksti neatsipalaiduokite. Jei studijuojate kalbą, pasinaudokite tuo, kad gyvenate toje kalbinėje aplinkoje ir radę nors menkiausią progą stenkitės kalbėti. Kasdien raskite truputį laisvo laiko, kurį galėtumėte skirti konkrečiam gebėjimui tobulinti.

Tikimės, kad šie patarimai padės puikiai praleisti laiką studijuojant užsienyje! Skaitykite panašius straipsnius apie tai, kodėl turėtumėte išdrįsti dirbti užsienyje ir kaip gyvenimas užsienyje gali padidinti jūsų savivoką.

Bendradarbiaujant su EURES Europos darbo mobilumo portalu.

Susijusios nuorodos:

Penkios priežastys, kodėl turėtumėte išdrįsti dirbti užsienyje

„Ar gyvenimas užsienyje gali padidinti jūsų savivoką?“

 

Šaltinis: www.eures.europa.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt