Patarimai, kaip rasti darbą užsienyje, kol taikomi apribojimai dėl COVID-19
Šiame straipsnyje pateikiame penkis pagrindinius patarimus, šiais sudėtingais laikais padėsiančius susirasti darbą užsienyje.
Pasirinkite tinkamą paieškų strategiją
COVID-19 smarkiai paveikė Europos darbo rinką, tačiau laisvų darbo vietų tebėra užtektinai – galbūt jų tik reikia ieškoti kituose sektoriuose ar regionuose. Galvokite strategiškai. Kuriems sektoriams sekasi geriau? Būtent juose ir gali trūkti darbuotojų. Vis didesnę reikšmę įgyja skaitmeninės veiklos, pavyzdžiui, IT ir e. prekybos, sektoriai, taip pat mokslo, sveikatos, švietimo, slaugos ir viešosios paslaugos. Atminkite, kad pandemija labai pakenkė turizmo ir apgyvendinimo bei maitinimo paslaugų sektoriams, tačiau ir juose gali prireikti sezoninių darbuotojų, kurie padėtų atsigauti piko laikotarpiu.
Būkite atviri įvairioms galimybėms
Jei dar neradote norimo darbo, žvelkite plačiau. Jums gali tekti išplėsti darbų paiešką, tačiau pasiūlymų tikrai atsiras. Nors dauguma trokštame stabilaus, ilgalaikio darbo, trumpesnės trukmės darbo pasiūlymai gali virsti nuolatine pareigybe. Jei darbdavys pamatys jūsų vertingus gebėjimus, netrukus galite tapti svarbiu įmonės darbuotoju. Darbo pasiūlymų paieškokite ir kitose šalyse. Net jei vienoje ar kitoje šalyje šiuo metu taikomi kelionių apribojimai, padėtis gali greitai pasikeisti. Naujausios informacijos apie kelionių tvarką rekomenduojame ieškoti svetainėje „Re-open EU“.
Parodykite, kad esate lankstūs
Savo paraiškose pabrėžkite socialinius ir emocinius bei kitur pritaikomus įgūdžius, pavyzdžiui, kūrybiškumą, komunikabilumą ir mokėjimą spręsti problemas, ypač jei neturite tiesioginės norimo darbo patirties. Paminėkite ankstesniuose darbuose įgytus įgūdžius, atkreipdami dėmesį, kaip galite juos pritaikyti šiose pareigose, ir nurodykite visus papildomus gebėjimus, kurie jums suteikia pranašumą prieš kitus kandidatus. Atminkite, kad vertinga bet kokia patirtis. Šiais neužtikrintumo laikais darbdaviai ypač vertina lankstumą, gebėjimą prisitaikyti ir norą mokytis. Daugelis darbdavių taip pat ieško puikių skaitmeninių įgūdžių turinčių darbuotojų, kurie prireikus galėtų dirbti nuotoliniu būdu.
Būkite pasirengę įdarbinimui internetu ir nuotoliniam darbui
Net jei vyksite dirbti į užsienį, pokalbis gali vykti nuotoliniu būdu. Dauguma darbdavių pokalbiams rinksis gerai žinomas nemokamas programas, pavyzdžiui, „Skype“ arba „Zoom“, bet turite žinoti, kaip jos veikia ir išbandyti iš anksto. Jums prireiks ir patikimo interneto ryšio.
Vaizdo pokalbis – tai ir puiki galimybė pademonstruoti pirmiau minėtus skaitmeninius įgūdžius. Jei pasirodysite gerai, būsimas darbdavys žinos, kad prireikus galėsite veiksmingai dirbti nuotoliniu būdu. Vaizdo pokalbis taip pat leis suprasti, ko tikėtis, jei naujame darbe iš pradžių teks dirbti per atstumą.
Daugiau naudingų patarimų rasite ankstesniuose mūsų straipsniuose apie internetinius darbo pokalbius ir pasirengimą dirbti iš namų.
Pasinaudokite EURES pagalba!
Galiausiai nepamirškite, kad visapusišką paramą gali suteikti EURES. EURES portale yra beveik 3 mln. skelbimų apie laisvas darbo vietas visoje Europoje; ši informacija atnaujinama kasdien. Specializuotą pagalbą gali suteikti jūsų vietinis EURES konsultantas, kuris mielai patars karjeros klausimais, rekomenduos darbo pasiūlymus, paaiškins, kaip patobulinti savo gyvenimo aprašymą ir suteiks informacijos administraciniais klausimais.
Plačiau apie tai, kaip EURES gali jums padėti, skaitykite čia.
Šaltinis: www.eures.europa.eu.