EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Olandų darbo kultūros ypatumai

Olandų darbo kultūros ypatumai

Nuotrauka

Jei esate suvirintojas, auditorius, į namus ateinantis slaugytojas ar programuotojas, galite įsidarbinti Nyderlanduose. Visų šių profesijų atstovai čia labai paklausūs ir EURES gali jums padėti rasti tinkamą darbą.

Ekonomikai atsigaunant, nedarbas Nyderlanduose mažėja ir nors viešajame sektoriuje darbo vietos mažinamos, privačiajame sektoriuje jų daugėja.

Žemos kvalifikacijos darbuotojų paklausa yra nedidelė, tačiau trūksta vidutinės kvalifikacijos darbuotojų, todėl techninių profesijų atstovai gali sėkmingai rasti darbą. Techniniai darbuotojai – tai kompiuterinio skaitmeninio valdymo mašinų operatoriai, specializuoti suvirintojai ir pramoninių vamzdynų montuotojai; taip pat paklausūs projektavimo inžinieriai, techninių žinių turintys projektų vadovai ir mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros specialistai.

Reikalingi darbuotojai, galintys IRT žinias pritaikyti versle, specialios priežiūros, finansų specialistai ir visų vidurinės mokyklos klasių matematikos, mokslų ir kalbų mokytojai.

Kadangi daugelis laisvų darbo vietų užpildomos oficialiai apie jas neskelbiant, susikūrę platų profesinį tinklą lengviau rasite darbą Nyderlanduose. Nyderlanduose darbas vis labiau organizuojamas lanksčiai – vienas iš trijų darbuotojų dirba kaip rangovas, sezoninis darbuotojas, laisvai samdomas darbuotojas, pagal nenustatytos apimties darbo sutartis arba yra įdarbintas iš laikinojo įdarbinimo agentūrų.

Valstybinė užimtumo tarnyba UWV yra EURES tinklo narė ir teikia daug informacijos anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, bulgarų, lenkų ir rumunų kalbomis savo svetainėje werk.nl. Čia rasite visą reikiamą informaciją apie darbo leidimus, paraiškas dėl darbo ir kitus gyvenimo Nyderlanduose formalumus.

EURES ir UWV skelbia laisvas darbo vietas savo svetainėse; jei ieškote darbo, jose taip pat galite patalpinti savo gyvenimo aprašymą. UWV svetainėje nurodyti bendrųjų ir specializuotų darbo vietų tinklalapiai.

Nyderlanduose įprasta paraiškas dėl darbo teikti savo iniciatyva. Jei radote įmonę, kurioje norėtumėte dirbti, galite nelaukti, kol bus paskelbta apie laisvą darbo vietą, ir nusiųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką.

Nors anglų kalba vartojama daug kur, norėdami rasti darbą turėsite nors kiek mokėti olandiškai. UWV dirbantys EURES konsultantai gali jums padėti rasti kalbų kursus.

 

Susijusios nuorodos:

UWV

Werk.nl

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt