EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Keturi patarimai, kaip pasitikti į darbo vietas pasibaigus COVID-19 krizei grįžtančius darbuotojus

Keturi patarimai, kaip pasitikti į darbo vietas pasibaigus COVID-19 krizei grįžtančius darbuotojus

Nuotrauka
Pandemijos metu daugelis dirbo iš namų. Bet draudimai laisvėja, todėl darbuotojai ruošiasi grįžti į darbo vietas ir gali svarstyti, kaip tai vyks. Štai keturi mūsų patarimai, kaip pasitikti į darbo vietas grįžtančius darbuotojus.

1. Paaiškinkite darbuotojams, ko tikėtis

Jūsų darbuotojai gali turėti daug klausimų apie grįžimą į darbo vietas po pandemijos, kaip ir kada tai įvyks. Jūs, kaip darbdavys, galite palengvinti šį procesą ir padaryti jį malonesnį – prieš grįžtant darbuotojams papasakokite jiems apie savo ir jiems kuriamus planus. Taip jie žinos, ko tikėtis, kai pirmą dieną sugrįžę įžengs į darbo vietą.

Jūsų darbuotojams bus naudinga žinoti, kada įmonė atsidarys ir kokios naujos taisyklės, susijusios su atstumo laikymusi ir priemonių naudojimu, galios. Pateikus kuo daugiau informacijos apie tai, ko galima tikėtis atvykus (t. y. galimas skiepijimas, veido kaukės ir dezinfekavimo priemonės), darbuotojai galės nustoti nerimauti dėl grįžimo ir užtikrinti, kad būtų laikomasi naujų taisyklių.

2. Paverskite darbo aplinką saugia aplinka

Sveikatos krizė pagerino mūsų supratimą apie sveikatą ir saugą. Prekybos centrai skatina visus lankytojus dezinfekuoti rankas ir vežimėlius prie durų – darbuotojai tikėsis panašių priemonių ir įmonėje. Aiškus ženklinimas, kur darbuotojai gali rasti higienos punktus (ir kaip jais naudotis), taip pat naujos taisyklės ir normos padės jiems jaustis saugiems palikus patogius namus, todėl jiems bus lengviau palikti savo namų biurą ir grįžti į darbą. Tarp šių priemonių taip pat turėtų būti taisyklės, kaip elgtis susitikimų patalpose, valgyklose, liftuose ir kitose bendrose erdvėse.

Nuolat vykdant sveikatos patikras ir matuojant temperatūrą ne tik bus užtikrinamas saugumas darbo vietoje, bet ir darbuotojams bus aišku, kad imtasi priemonių norint juos apsaugoti.

3. Apsvarstykite laipsnišką grįžimą į darbą

Po ištisus mėnesius trukusio bendravimo internetu ir darbo tylioje namų aplinkoje, staigus grįžimas į triukšmingą biurą ar gamyklą darbuotojus gali išmušti iš vėžių. Nors vieni darbuotojai gali džiaugsmingai laukti grįžimo į darbą, kitiems gali prireikti daugiau laiko, norint priprasti prie situacijos, nes darbas skirsis nuo buvusio namuose.

Efektyviai palaikydami darbuotojus per šį pereinamąjį grįžimo į darbo vietą laikotarpį padėsite sumažinti sunkumus. Galima apsvarstydami laipsnišką grįžimą į darbą – sudaryti galimybę kelias pirmas savaites toliau dirbti iš namų kelias dienas per savaitę, kad darbuotojai palengva vėl priprastų prie kitokios darbo aplinkos.

4. Įvertinkite ir atnaujinkite savo organizacijos palaikymo sistemas

COVID-19 pandemija žmonėms sukėlė skirtingų sunkumų. Svarbu tai pripažinti ir patikrinti, ar personalo sistema ir palaikymo pasiūlymais į tai atsižvelgiama ir siūloma tinkama pagalba.

Tai gali būti konfidencialios pagalbos linijos ar el. pašto adreso, kuriuo darbuotojai gali susisiekti, jei jiems kyla abejonių dėl grįžimo į darbo vietą, užtikrinimas. Taip pat lanksčios darbo politikos kūrimas, kuri sudarytų sąlygas darbuotojams tęsti per pastaruosius metus taikytą darbo tvarką arba derinti su darbu vaikų priežiūrą taip, kaip jie galėjo tai daryti per pandemiją.

Norėdami sužinoti daugiau apie pandemijos poveikį pasauliui žr. Keturi darbo rinkos sektoriai, kuriuose darbuotojų paklausa dėl COVID-19pandemijos itin didelė

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt