EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Keturi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie sezoninį darbą 2021 m.

Keturi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie sezoninį darbą 2021 m.

Nuotrauka

Sezoninis darbas yra puikus būdas įgyti gyvenimo ir darbo patirties užsienyje. Jei svarstote galimybę šiais metais vasarą padirbėti Europoje, gali būti, kad turite abejonių dėl susidariusios padėties. Štai keturi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie sezoninį darbą šiais metais.

1.   Sezoninis darbas turi daug privalumų

Visų pirma – yra daug svarių priežasčių išbandyti sezoninį darbą. Dirbdami tokį darbą galite įgyti naujų įgūdžių, išbandyti naują profesiją, rasti naujų galimybių ir sutikti naujų žmonių. Be to, tai puikus būdas pabūti užsienyje ir kartu užsidirbti.

Sezoninis darbas gali padėti jums įgyti vertingos patirties neįsipareigojant ilgam laikui, todėl tai puiki galimybė, jei esate studentas arba jaunas žmogus, ieškantis terminuoto darbo vasarą.

Daugeliui darbdavių sezono metu reikia daugiau darbuotojų, todėl jie džiaugsis, jei atvyksite padirbti trumpam laikui, o vėliau grįšite namo.

2.   Atsivers galimybių

Praėjusieji metai buvo neįprasti visiems. Gali būti, kad nerimaujate, jog dėl COVID-19 sezoninių darbo vietų nebus, tačiau tikėtina, kad darbdaviai vis tiek ieškos sezoninių darbuotojų.

Dauguma sezoninių darbo vietų yra turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, pramogų ir žemės ūkio sektoriuose. Šie sektoriai yra tikrai svarbūs ES ekonomikai, todėl galime tikėtis, kad jų veikla intensyvės, kai bus saugu tai daryti.

Jei įmonėms, pvz., viešbučiams, poilsio centrams, restoranams ir barams bus leista atverti duris dar iki vasaros, jiems teks sparčiai pasisamdyti darbuotojų prieš įtemptą vasaros sezoną. Jei taip atsitiks, gali būti, kad jiems tinkantis darbuotojas esate būtent jūs.

3.   Sezoninio darbuotojo teisės ES

Kaip sezoninis darbuotojas turite teisę į tokias pačias, sąžiningas darbo sąlygas kaip ir vietiniai darbuotojai. Tai apima tokius aspektus, kaip darbo užmokestis, darbo laikas ir sveikata bei sauga.

ES neseniai pareikalavo iš savo valstybių narių geriau apsaugoti sezoninius darbuotojus. Pavyzdžiui, jūsų darbo vietoje turėtų būti numatytos tinkamos atstumo laikymosi ir higienos priemonės, kad būtumėte apsaugoti nuo COVID-19 rizikos.

Pradėjus dirbti gali paaiškėti, kad kai kurios mažesnės įmonės nesudarinėja oficialių darbo sutarčių, tačiau neleiskite joms jūsų išnaudoti. Nepamirškite savo, kaip sezoninio darbuotojo, teisių ir darbdaviui aiškiai pasakykite, kad tikitės, jog jis laikysis jūsų susitarimo.

EURES portalo Gyvenimo ir darbo skiltyje rasite daugiau informacijos apie būstą arba mokyklas, mokesčius, pragyvenimo išlaidas, sveikatą, socialinės teisės aktus ir kvalifikacijų atitiktį šalyje, kuri jus domina.

4.   Padėtis nuolat keičiasi

Jei vykstate į užsienį (net jei vykstate dirbti), visuomet pasidomėkite savo šalies ir šalies, į kurią vykstate, kelionių rekomendacijomis ir apribojimais. Re-open EU – puiki priemonė, padėsianti sužinoti naujausią kelionių informaciją.

Šiuo metu visoje Europoje žmonės skiepijami, tačiau kai kuriose šalyse tai daroma sparčiau nei kitose. Nuo to taip pat gali priklausyti, kaip greitai duris galės atverti restoranai, viešbučiai, barai, festivaliai ir turistų lankomos vietos.

Sunkiausia yra numatyti, kas bus toliau su šiuo virusu, todėl reikia stengtis būti lankstiems ir protingiems. Domėkitės įvairiomis galimybėmis ir turėkite atsarginį planą, jei padėtis pasikeistų.

Tikimės, kad šiame straipsnyje radote naudingų patarimų apie sezoninį darbą 2021 m. Jei norite daugiau sužinoti apie galimybes užsienyje, dar šiandien kreipkitės į savo vietos EURES konsultantą.

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

Susijusios nuorodos:

8 priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti sezoninio darbo galimybę

Koronavirusas. Europos Komisija reikalauja imtis veiksmų sezoniniams darbuotojams apsaugoti

Norite saugiai nukeliauti į kitą ES šalį? Naujoje interaktyvioje priemonėje yra viskas, ką jums reikia žinoti

EURES konsultantų paieška

 Šaltinis: www.eures.europa.eu 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt