EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip tapti puikiu darbdaviu

Kaip tapti puikiu darbdaviu

Nuotrauka

Sukūrus palankią darbo aplinką lengviau išlaikyti esamus ir pritraukti naujus darbuotojus. Norint nustelbti konkurentus ir tapti puikiu darbdaviu, derėtų pagalvoti apie šiuos patrauklumą didinančius aspektus.

Sklandus įdarbinimo procesas

Pirmi įspūdžiai – labai svarbūs. Prisiminkite, ką ieškant darbo teko patirti jums. Šis procesas gali būti ilgas, trikdantis ir kartais kainuoti daug nervų. Kad kandidatams būtų lengviau, iš pat pradžių aiškiai išdėstykite, kokių įgūdžių reikalaujate ir koks bus užmokestis, suteikite visą reikiamą informaciją, o atrankos nepraėjusiems kandidatams išsamiai (konstruktyviai) paaiškinkite, kodėl nepasisekė. Pasitelkus technologijas ir internetą tai padaryti kaip niekada lengva.

Deramas atlygis ir papildomos garantijos

Darbuotojams mokėkite rinkos įkainius atitinkančius arba viršijančius atlyginimus ir suteikite įvairias socialines garantijas, apimančias (kai reikia) sveikatos draudimą ir mokamas atostogas. Taip darbuotojams ne tik sudarysite sąlygas gyventi kokybiškiau, bet ir parodysite, kad gerbiate ir vertinate jų sunkų darbą.

Įvertinimas ir skatinimo priemonės

Darbuotojus reguliariai informuokite apie jų darbo rezultatus, išskirdami sritis, kur sekasi puikiai, ir kur reikėtų pasistengti. Tais atvejais, kai darbuotojas ypač pasižymi, jo pasiekimus pagirkite ir įvertinkite, paskatindami dar labiau stengtis. Ir priešingai – kai darbuotojo darbo rezultatai netenkina, apie tai jam pasakykite asmeniškai ir mandagiai; suteikite galimybę pasiaiškinti.

Galimybės daryti karjerą

Nustatykite skaidrius kriterijus, kuriuos darbuotojai turi atitikti, kad būtų paaukštinti arba gautų didesnį darbo užmokestį; reguliariai renkite vidaus ir išorės mokymus, padedančius siekti karjeros tikslų. Taip jie aktyviai sieks asmeninio tobulėjimo įmonėje ir neieškos perspektyvų kitur.

Pramoginė kolektyvo stiprinimo veikla ir išvažiuojamieji renginiai

Organizuokite kolektyvą stiprinančius užsiėmimus ir išvažiuojamąsias dienas, kad darbuotojai turėtų progą smagiai praleisti laiką, atsipalaiduoti ir tarpusavyje pabendrauti asmeniškiau. Taip jie geriau susipažįsta vieni su kitais, produktyviau dirba, be to, skatinami mąstyti netradiciškai ir siūlyti naujas idėjas.

Veiklos perspektyvų skaidrumas

Įmonės vadovus ir darbuotojus stenkitės kuo skaidriau supažindinti su esama įmonės finansine būkle ir (galimais) padariniais jiems. Kai darbuotojams nereikia nerimauti, kad praras darbą, jie produktyviau susitelkia į vykdomą veiklą.

Mokėjimas išklausyti

Darbuotojus skatinkite teikti pasiūlymus, siekti kurti novatoriškus produktus ar paslaugas, dalyvauti darbuotojų komitetų veikloje (planuoti darbines iniciatyvas ir renginius) ir prisidėti sprendžiant jiems aktualius procesus. Išklausykite, supraskite, gerbkite ir vertinkite jų požiūrį, nežiūrėkite atsainiai. Tai padės stiprinti pasitikėjimą ir ugdyti bendrumo jausmą, nes darbuotojai jausis galį prisidėti prie realių įmonės veiklos pokyčių, nebijodami susilaukti priekaištų.

Įtraukumas (visiškai netoleruojant priekabiavimo)

Apsvarstykite, kaip būtų galima geriau patenkinti įvairių dirbančiųjų poreikius. Gal būtų galima darbo vietoje įrengti rampą, pavyzdžiui, riboto judumo darbuotojams, arba papildomai pagelbėti psichikos sutrikimų turintiems asmenims? Ar jūsų įmonės darbo kultūra patraukli skirtingų tikėjimų žmonėms ir ar yra aiški procedūra, kaip pranešti apie netinkamą elgesį ar patyčias? Atsižvelgdami į skirtingus dirbančiųjų poreikius ir suteikdami galimybę kalbėti apie problemas, parodysite, kad jie gali jaustis saugūs, priimami ir vertinami.

Daugiau informacijos apie tai, kaip sukurti palankią darbo aplinką, rasite mūsų straipsnyje Kaip skatinti gerovę tarp darbuotojų po COVID-19.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]