EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip surengti sėkmingą darbo pokalbį internetu

Kaip surengti sėkmingą darbo pokalbį internetu

Nuotrauka
COVID-19 verčia darbdavius perkelti darbo pokalbius į virtualią erdvę. Tiems, kurie nėra susipažinę su šiuo procesu, gali būti sudėtinga suvaldyti socialinius ir technologinius aspektus. Štai mūsų patarimai, kaip sėkmingai surengti darbo pokalbį internetu.

1. Nustatykite ir paaiškinkite pokalbio tvarką

Pasirūpinkite, kad būtų nustatyta pokalbio internetu tvarka. Ji turi būti paaiškinta jūsų įdarbinimo komandai ir kandidatams. Pavyzdžiui, tai galėtų būti darbuotojams skirtas dokumentas, kuriame išsamiai aprašyta, kas keičiasi dėl to, kad pokalbiai perkeliami į virtualią erdvę, arba pastaba darbo skelbimuose, kurioje nurodoma, kad pokalbiai pareigoms užimti bus vykdomi internetu. Svarbu žinoti, kaip tinkamai elgtis pokalbio metu, pavyzdžiui, nutildyti telefono ir kompiuterio pranešimus ir prisiminti neverbalinius ženklus (akių kontaktas per kamerą, veido išraiškos ir kt.). Toks proceso dokumentavimas ir komunikavimas padės sumažinti painiavą ir trukdžius tiek kalbinantiesiems, tiek pašnekovams.

2. Nusiųskite kandidatams išsamias instrukcijas

Iš anksto nusiųskite kandidatams išsamias pokalbio internetu instrukcijas, palikdami jiems pakankamai laiko su jomis susipažinti. Kadangi yra labai daug vaizdo konferencijų platformų, kai kuriems žmonėms jūsų pasirinkta platforma gali būti nežinoma. Nurodykite visą programinę įrangą, kurią jiems gali tekti atsisiųsti, taip pat visus vartotojo vardo ir slaptažodžio reikalavimus. Tai taip pat gera proga apibrėžti, ko jūsų komanda tikisi iš pokalbių su kandidatais. Pavyzdžiui, ar pokalbio rengėjai prašys kandidato parodyti savo darbo pavyzdžių arba atlikti testą raštu? Kada pokalbis prasidės, baigsis ir kas jį vykdys?

Paprašykite kandidatų prisijungti prie pokalbio keliomis minutėmis anksčiau, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia tinkamai. Kaip atsargumo priemonę taip pat galėtumėte pateikti atsarginį telefono numerį, kuriuo kandidatai galėtų su jumis susisiekti, ir pasiūlykite jiems padaryti tą patį.

3. Patikrinkite, ar viskas veikia

Paraginkite pokalbį rengsiančius darbuotojus prieš susitikimą su kandidatais išbandyti pokalbį internetu su kolega. Ryšio problemos gali sudaryti prastą įspūdį apie įmonę, todėl pokalbio rengėjai turėtų iš anksto susipažinti su naudojamomis technologijomis ir laiku pašalinti ir išspręsti visas problemas. Reikia patikrinti, ar tinkamai veikia kompiuterio mikrofonas, kamera, garso ir interneto ryšys.

4. Tolesni veiksmai

Po pokalbio internetu nusiųskite kandidatui žinutę ir padėkokite jiems už pokalbiui skirtą laiką. Galite jo paklausti, kaip jis vertina pokalbio procesą: kas pavyko gerai ir kas gali būti geriau? Tai žinodami galėsite patobulinti procesą prieš kalbėdamiesi su kitais kandidatais.

Jei reikia, informuokite kandidatus apie visus tolesnius veiksmus, įskaitant tai, kada jie gali tikėtis sužinoti, ar yra atrinkti, ir ar reikės papildomų pokalbių, vertinimų ar patikrinimų.

Tikimės, kad šie patarimai padės surengti gerą darbo pokalbį internetu.

Daugiau patarimų, kaip spręsti su pandemijos įtaka darbo pasauliui susijusius klausimus, skaitykite Septyni patarimai, kaip sumažinti su grįžimu į biurą susijusį nerimą.

Susijusios nuorodos

Septyni patarimai, kaip sumažinti su grįžimu į biurą susijusį nerimą

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Šaltinis: www.eures.europa.eu.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt