EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip saugiai persikelti dirbti į kitą šalį COVID-19 pandemijos metu

Kaip saugiai persikelti dirbti į kitą šalį COVID-19 pandemijos metu

Nuotrauka
Persikelti dirbti į kitą šalį visada gali būti sunku, o COVID-19 pandemija tai dar labiau apsunkina. Šiuo metu prieš kraunantis lagaminus kaip niekad svarbu surinkti visą reikiamą informaciją. Štai mūsų keturi esminiai patarimai, kaip saugiai persikelti dirbti į kitą šalį COVID-19 pandemijos laikais.

Surinkite reikiamą informaciją

Svarbiausias dalykas, kurį jums reikia žinoti, kai per COVID-19 pandemiją vykstate dirbti į kitą šalį yra tai, kaip ten saugiai nuvykti. Turite išsiaiškinti, ar šalis arba regionas priima naujus atvykstančius asmenis, ar jums bus taikomi kokie nors karantino reikalavimai ir kokių saugos priemonių turėsite laikytis. Nesusipažinę su vietos taisyklėmis rizikuojate ne tik savo ir šeimos saugumu, bet galite gauti ir baudą.

Per COVID-19 pandemiją svarbu žinoti, kokios saugos priemonės taikomos šalyje, į kurią keliatės. Vertingi patarimai apie keliones ir nacionalines kontaktų atsekimo programėles teikiami svetainėse „Your Europe“„Eurodesk“Re-open EU – dar viena naudinga internetinė priemonė, kurioje teikiama naujausia informacija apie visoje Europoje taikomas įvairias sąlygas ir apribojimus. Interaktyvioje interneto svetainėje informuojama apie visus atvykimo apribojimus ir pateikiamos naujausios vietos gairės dėl kelionių, saugos priemonių ir galimos rizikos sveikatai.

Pasitarkite su savo darbdaviu apie galimą pagalbą

Jei jums reikia patarimų dėl teisinių ar administracinių aspektų, susijusių su jūsų persikėlimu, taip pat galite susisiekti su vietos EURES konsultantu, kuris jums suteiks individualią pagalbą. Prieš persikeldami į kitą vietą, užduokite darbdaviui svarbius klausimus ir sužinokite, kokios pagalbos galite tikėtis įsikurdami kitoje šalyje. Gali būti, kad per COVID-19 pandemiją negalėsite nuvykti į savo darbo vietą ar susidursite su kliūtimis važiuodami į darbą. Pasiteiraukite savo darbdavio, kokios tokių aplinkybių pasekmės. Sužinokite, ar jums būtų suteikta tinkama įranga darbui iš namų, jei dėl pandemijos negalėtumėte eiti į biurą, kokia yra įmonės darbo iš namų ir lankstaus darbo grafiko politika ir kokių priemonių ji ėmėsi reaguodama į pandemiją.

Ieškokite tokių įmonių, kurios laikosi saugos reikalavimų

Dėl pandemijos įmonės visame pasaulyje pakeitė savo darbo metodus. Kai kurios visiškai užsidarė, kitos pakeitė savo darbo valandas ir įvedė naujas taisykles ir nuostatas. Jei persikėlimui naudojatės perkraustymo įmonės paslaugomis, turite patikrinti, ar ji taiko saugias procedūras, pvz., bekontaktį perkraustymą ir asmenines apsaugos priemones.

Kol persikelsite, sekite naujausią informaciją

Situacija per COVID-19 pandemiją nuolat keičiasi. Dėl to gali būti sunku žinoti, ko tikėtis kelionės metu. Geriausias būdas išvengti nepageidaujamų netikėtumų persikeliant – aktyviai domėtis informacija. Rekomenduojame reguliariai tikrinti tokias kelionių svetaines, kaip „Re-open EU“, nes jose nuolat atnaujinama informacija apie kiekvieną šalį. Kitas būdas sužinoti naujienas – atidžiai sekti šalies, į kurią vykstama, naujienas, savo išmaniajame telefone įjungiant naujienų programėlių pranešimų funkciją. Taip galėsite peržiūrėti naujausias antraštes, įskaitant vietos rekomendacijų pakeitimus, kai tik jie bus paskelbti, ir atitinkamai planuoti savo persikėlimą.

Susijusios nuorodos:

„Re-open EU“

„Jūsų Europa“

„Eurodesk"

Šaltinis www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]