EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip pristatyti save darbdaviams?

Kaip pristatyti save darbdaviams?

Nuotrauka

Nesvarbu, ar pokalbiuose dėl darbo jau teko dalyvauti daug kartų, ar darbo pasaulyje dar tik žengiate pirmuosius žingsnius, EURES svetainėje pateikėme keletą naudingų patarimų, kaip pagerinti savo galimybes įsidarbinti.

Tobulinkite savo socialinius emocinius įgūdžius

COVID-19 pandemijos pastūmėti darbdaviai vis dažniau ieško darbuotojų, kurie yra lankstūs, geba prisitaikyti ir gerai bendrauti virtualiame ir realiame gyvenime. Tokie socialiniai emociniai įgūdžiai yra būtini įmonėms, norinčioms apsaugoti savo verslą nuo būsimų pandemijų ir kitų sukrėtimų.

Neretai darbo ieškantys asmenys daugiausia dėmesio skiria savo profesiniams įgūdžiams ir nepakankamai įvertina socialinių emocinių įgūdžių reikšmę. Sužinokite, kokie šeši socialiniai emociniai įgūdžiai yra svarbiausi darbo vietoje po pandemijos.

Nuolat atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą

Pasirūpinkite, kad jūsų gyvenimo aprašyme visada būtų darbo vietai, į kurią pretenduojate, aktualiausia ir naujausia informacija. Į kai kurias darbo vietas pretenduoja šimtai kandidatų, todėl jūsų gyvenimo aprašymas turi tinkamai atspindėti jūsų geriausias savybes. Nebijokite šiek tiek pagražinti savo gyvenimo aprašymą priklausomai nuo darbo vietos, į kurią pretenduojate. Perskaitykite savo gyvenimo aprašymą iš darbdavio perspektyvos – tai padės nuspręsti, ką pridėti ir ko nerašyti. Išskirkite įgūdžius ir patirtį, kurie, jūsų nuomone, jūsų darbdaviui atrodytų reikalingiausi.

Galite perskaityti mūsų patarimus, kaip rašyti gyvenimo aprašymą žmonėms, kurie neturi daug darbo patirties.

Kreipkitės į EURES konsultantą

Jei jus domina darbas užsienyje, mūsų EURES konsultantai gali jums padėti suprasti savo pranašumus, interesus ir vertybes, taip pat padėti ieškoti darbo ir pateikti darbo prašymą. Ši paslauga yra nemokama ir suteiks jums daugiau galimybių įsidarbinti.

Ieškokite EURES konsultanto savo regione arba kreipkitės į savo vietos EURES konsultantą internetu.

Stenkitės įgyti naujų įgūdžių

Mokytis reikia visą gyvenimą. Daugelis darbdavių supranta, kad jų darbuotojai turi nuolat atnaujinti savo įgūdžius, kad įmonės veikla būtų sėkminga. Jei baigėte kokius nors kursus (formaliojo ar neformaliojo ugdymo), nepamirškite tai nurodyti gyvenimo aprašyme ir prie jo pridedamame laiške. Taip potencialus darbdavys matys, kad noriai mokotės naujų dalykų ir siekiate tobulėti.

„Išsivalykite“ savo paskyras socialiniuose tinkluose

Daug darbdavių ir įdarbinimo specialistų pripažįsta, kad per įdarbinimo procesą peržiūri potencialių kandidatų paskyras socialiniuose tinkluose. Pasirūpinkite, kad jūsų socialinių tinklų paskyrose esanti informacija būtų priderama arba kad paskyra nebūtų viešai prieinama.

Perskaitę šį straipsnį sužinosite, kaip tinkamai ir profesionaliai pateikti save internete.

Pasiruoškite pokalbyje dėl darbo kalbėti apie save

Net jei turite patį išsamiausią gyvenimo aprašymą, įdarbinantys asmenys vis tiek prašys papasakoti apie darbo patirtį ir išsilavinimą. Būkite pasiruošę kalbėti apie save įvairiais formatais – tiesioginiuose susitikimuose, pokalbiuose su vaizdu internetu ar telefonu. Kalbėkite glaustai ir įdomiai, ir, kaip gyvenimo aprašyme, – pabrėžkite konkrečiam darbdaviui svarbiausią informaciją. Nesakykite asmeniškų arba nereikšmingų dalykų – kalbėkite tik apie profesinius klausimus.

Susikurkite išsamų „LinkedIn“ profilį

„LinkedIn“ gali būti puikus darbo pasiūlymų šaltinis, šis tinklas populiarus tarp įdarbinimo specialistų. Kaip ir savo gyvenimo aprašyme, pasirūpinkite, kad informacija jūsų „LinkedIn“ profilyje būtų išsami ir kuo geriau pristatytų jus. Ši platforma taip pat puikiai tinka tinklaveikai internete, o tai gali dar labiau pagerinti jūsų galimybes įsidarbinti. Skaitykite mūsų patarimus, kaip veiksmingai naudotis internetine tinklaveika.

Pasinaudokite EURES portalo teikiamomis galimybėmis

EURES portalas, kuriame yra per 4 milijonus darbo pasiūlymų visoje Europoje, yra puiki vieta ieškoti darbo. Susisiekite su EURES konsultantu savo šalyje ir sužinokite, kaip pasinaudoti EURES portalo teikiamomis galimybėmis. Ruošdami įtikinamą gyvenimo aprašymą ir patrauklų motyvacinį laišką, padėsiančius jums išsiskirti iš kitų kandidatų, galite pasinaudoti Europass priemonėmis.

Jei tinkamai nusiteiksite ir būsite atviri, pirmo darbo paieška nebus tokia bauginanti. Perskaitykite mūsų patarimus, kad darbo paieška mažiau baugintų ir būtų produktyvesnė.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]