EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip grįžti į darbą po ilgos karjeros pertraukos

Kaip grįžti į darbą po ilgos karjeros pertraukos

Nuotrauka

Nesvarbu, ar darbą teko palikti todėl, kad turėjote rūpintis šeimos nariu, buvote pasiėmę vaiko priežiūros atostogas ar nutarėte pailsėti – po ilgos karjeros pertraukos grįžti į darbą gali būti sunku. Šie keli patarimai padės grįžti į darbo pasaulį.

Pasidomėkite, kaip pasikeitė jūsų veiklos sektorius

Ilgainiui keičiasi kiekvienas veiklos sektorius, vieni – daugiau, kiti – mažiau. Svarbu pasiaiškinti, kokių pokyčių įvyko jūsiškiame per tą laiką, kol nedirbote. Tai sužinosite, pavyzdžiui, apsilankę konkrečiose veiklos sektoriui skirtose interneto svetainėse ir socialinės žiniasklaidos kanaluose. Nebijokite prisijungti prie konkrečiam sektoriui skirtų tinklų ir forumų ir paprašyti patarimų.

Atgaivinkite įgūdžius

Gali būti, kad kol nedirbote išaugo kitokių įgūdžių poreikis. O gal kurį laiką nenaudotus profesinius įgūdžius reikia atnaujinti. Kad ir kokia būtų priežastis, raskite laiko profesiniams įgūdžiams išbandyti arba atnaujinti. Pavyzdžiui, žinių atnaujinimo kursus galite lankyti internetu arba savo gyvenamojoje vietoje.

Atnaujinkite gyvenimo aprašymą

Dabar, kai jau nutarėte grįžti į darbo rinką, turite atnaujinti savo gyvenimo aprašymą ir LinkedIn profilį (jei turite). Pasitikrinkite, ar nurodėte visus reikiamus įgūdžius ir profesinę patirtį, ir išbraukite visa tai, kas neaktualu tai darbo vietai, dėl kurios kreipsitės. Nebijokite parodyti, kad kurį laiką nedirbote. Gyvenimo aprašyme galite pateikti (labai trumpą) paaiškinimą.

Susisiekite su EURES konsultantu

EURES turi didelę laisvų darbo vietų duomenų bazę, kuri padės susirasti darbą. Taip pat galite susisiekti su EURES konsultantu savo šalyje; jis nuodugniau paaiškins, kaip EURES gali padėti parengti gyvenimo aprašymą ir susirasti darbą. EURES portalas, kuriame yra daugiau kaip 3 milijonai darbo pasiūlymų, – tai geriausia priemonė, padėsianti grįžti į darbo rinką!

Susisiekite su savo tinklu

Jei prieš palikdami darbą priklausėte aktyviam profesiniam tinklui, dabar atėjo laikas juo pasinaudoti. Ką gali žinoti, iš kur ateis darbo pasiūlymas. Blogiausiu atveju sulauksite atitinkamo veiklos sektoriaus specialistų patarimų ir rekomendacijų.

Apgalvokite, ką jums davė profesinė pertrauka

Nors tam tikrą laiką ir nedirbote, dar nereiškia, kad nieko neišmokote. Pagalvokite, kokių įgūdžių ir patirties, ypač socialinių ir emocinių gebėjimų, pavyzdžiui, atsparumo ir lankstumo, įgijote nedirbdami.

Apsvarstykite, kaip pertrauką profesinėje veikloje galėtumėte paversti stipriąja vieta. Gali būti, kad apie tai būsite paklausti pokalbiuose dėl darbo.

Būkite pasirengę išeiti iš komforto zonos

Po ilgos pertraukos grįžti į darbą gali būti sunku. Nusiteikite, kad pirmos kelios savaitės ar net mėnesiai bus nelengvi. Gali būti sunku priprasti prie kasdienio važinėjimo į darbą arba aštuonių valandų darbo dienos. Esate stipresni nei manote ir po kurio laiko dirbti įprasite.

Išsiaiškinkite, ko jums reikia

Ilga karjeros pertrauka – tai ir puikus metas apmąstyti, kuria profesine kryptimi norite judėti toliau. Pagalvokite, ar norite tęsti veiklą toje pačioje srityje, pasirinkti kitą tos srities pakraipą ar imtis visiškai naujos veiklos. Priklausomai nuo pageidavimų, galite pasidomėti įvairiomis perkvalifikavimo galimybėmis, pavyzdžiui, internetiniais kursais, pamokomis, stažuotėmis ir pameistrystėmis.

Būkite atkaklūs ir pasitikintys savimi

Į pokalbį dėl darbo galite būti pakviesti ne iš karto – svarbiausia nenuleisti rankų ir toliau ieškoti. Nuvykę į pokalbį, parodykite, kad pasitikite savo gebėjimais ir kvalifikacija. Jūsų karjeros pertrauka nieko nereiškia. Ji kaip tik gali tapti didžiausiu jūsų privalumu.

Nesvarbu, ar esate pradedantis laisvai samdomas darbuotojas, ar įmonės savininkas, socialiniai tinklai atlieka svarbų vaidmenį jums kuriant savo reputaciją. Štai svarbiausi patarimai, padėsiantys susikurti gerą profesinį įvaizdį.

 Šaltinis: www.eures.europa.eu. 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]