EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Kaip dirbti našiau?

Kaip dirbti našiau?

Nuotrauka

Šiuolaikiniame profesiniame gyvenime esame blaškomi įvairiausių trukdžių. Kartais gali atrodyti, kad nieko neįmanoma atlikti. Šiame straipsnyje pasidalysime keliais patarimais kaip susikaupti ir našiau dirbti.

Sutvarkykite darbo vietą ir sudėliokite priemones

Kiekvieną dieną skirkite kelias minutes sutvarkyti darbo vietą ir sudėlioti priemones. Dirbdami švarioje ir tvarkingoje aplinkoje, kurioje viską lengviau rasite, patirsite mažiau streso ir bus lengviau siekti geresnių rezultatų.

Planuokite iš anksto

Naudokitės rašytine ar skaitmenine planavimo priemone, kad galėtumėte iš anksto sužymėti užduotis. Taip neskirsite per daug jėgų darbui, kurio negalite laiku atlikti, ir turėsite patogią priemonę, padedančią prisiminti, ką turite atlikti kiekvieną dieną. Kai kurie mieliau rašo ranka, tačiau naudodamiesi skaitmenine planavimo priemone, pvz., ResourceGuru ar Float, lengviau patikrinsite užrašinę (ir nebeteks jaudintis, kad užmiršote užrašų knygutę).

Planuokite mažas konkrečias užduotis

Jei ilgalaikius bendrus tikslus suskirstysite į nedideles ir konkrečias užduotis, darbo krūvis atrodys priimtinesnis ir lengviau įveikiamas. Be to, mažiau atidėliosite ir delsite atlikti darbus, nes nebeatrodys, kad nežinote, nuo ko pradėti.

Reguliariai darykite pertraukas

Gali atrodyti, kad dirbdami ilgiau padarote daugiau, tačiau be reguliarių pertraukų jūsų darbo kokybė bus prastesnė. Tyrimai rodo, kad reguliariai daromos pertraukos padeda susikaupti ir kelia nuotaiką. Todėl tarp užduočių trumpai pavaikščiokite po kabinetą, kad pamankštintumėte kojas, arba skirkite 15 minučių puodeliui arbatos ar kavos – po pertraukos dirbsite geriau!

Pastebėkite, kada dirbate našiausiai

Skirtingi žmonės yra našiausi skirtingu paros metu. Pavyzdžiui, vieni yra veikliausi ryte, o kiti – po pietų ar vakare. Pastebėkite, kuriuo paros metu esate energingiausi ir geriausiai sutelkiate dėmesį, ir skirkite šį laiką svarbiausioms ir (arba) sudėtingiausioms užduotims.

Išjunkite nebūtinus pranešimus

Jei reikia atlikti užduotį susikaupus, užuot skaitę kiekvieną gautą žinutę ir e. laišką, verčiau pranešimus išjunkite. Nuolatiniai įspėjimai telefone arba kompiuterio ekrane, net jei pranešimai nėra skubūs, gali blaškyti jūsų dėmesį. Jei turite nepraleisti svarbios žinutės ar skambučio, daugelyje platformų (pvz., Teams ir Slack) galima nutildyti ar palikti pasirinkto kanalo, grupės ar asmens pranešimų garsą.

Daugiau patarimų, padėsiančių sėkmingai veikti šiuolaikiniame darbo pasaulyje, rasite mūsų straipsnyje „Šeši socialiniai emociniai įgūdžiai, kurių jums reikia darbo vietoje po pandemijos“.

Šaltinis: www.eures.europa.eu.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]