EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Europos jaunimo metai. Stažuotės

Europos jaunimo metai. Stažuotės

Nuotrauka

Vykdant Europos jaunimo metų (EYY2022) veiklą, apžvelgiame jaunimui ES prieinamas galimybes. Stažuotės yra puikus būdas įgyti praktinės darbo patirties, ir jų pasirinkimas Europoje – didžiulis.

Čia apžvelgsime, kaip ES stengiasi užtikrinti stažuočių kokybę, taip pat keletą aspektų, į kuriuos turite atsižvelgti, jei norite atlikti stažuotę Europoje.

Kaip ieškoti stažuočių EURES portale

EURES padeda lengvai susirasti stažuotę Europoje. Norėdami rasti darbą pageidaujamoje vietoje, darbo pasiūlymų ieškokite pagal šalį. Taip pat galite jų ieškoti pagal darbo grafiką (visą darbo laiką, lankstų grafiką, ne visą darbo laiką) ir pagal kalbą. Stažuočių EURES interneto svetainėje ieškokite spustelėdami „Rasti darbą“ ir laukelyje „Reikšminiai žodžiai“ įrašydami „Stažuotė“.

Stažuotės ES

Kasmet maždaug 1 900 jaunų žmonių dalyvauja ES institucijų, įstaigų ir agentūrų mokamų stažuočių programose. Europos ParlamentasEuropos Sąjungos TarybaEuropos išorės veiksmų tarnybaEuropos Komisija (toliau pateikiama išsamesnė informacija) ir daugelis kitų ES įstaigų kviečia atlikti stažuotes įvairiausiose srityse (pvz., konkurencijos teisė, žmogiškieji ištekliai, aplinkos politika, komunikacija, jaunimo reikalai ir vertimas).

Į daugelį ES stažuočių priimami neseniai universitetinį išsilavinimą įgiję asmenys, stažuočių trukmė – nuo trijų iki penkių mėnesių. Daugelis jų vyksta Briuselyje, tačiau stažuočių siūloma ir Liuksemburge, Strasbūre bei kitose ES vietose.

Prieš teikdami paraišką dėl stažuotės ES, patikrinkite tinkamumo kriterijus, nes jie institucijose gali skirtis. Pagrindiniai kriterijai – negalite būti išdirbę ES institucijoje, įstaigoje ar agentūroje daugiau kaip du mėnesius iš eilės ir turite kalbėti bent dviem ES oficialiosiomis kalbomis.

Aktualiausia informacija su naujausiais stažuočių pasiūlymais pateikiama Europos personalo atrankos tarnybos interneto svetainėje ir svetainėje „Eurodesk Opportunity Finder“.

Europos Komisijos Mėlynosios knygos stažuotės

Du kartus per metus Europos Komisija ES universitetų absolventams suteikia galimybę atlikti mokamą penkių mėnesių trukmės stažuotę administravimo ar vertimo srityje. Jos prasideda kovo arba spalio mėn. Tai puiki proga įgyti praktinės darbo patirties Komisijos generaliniame direktorate, įstaigoje ar agentūroje. Stažuotės siūlomos Briuselyje, Liuksemburge ar kitoje Europos vietoje.

Šiame Eurodesk vaizdo siužete Mėlynosios knygos stažuotojas Samuelis Janyszekas, atlikęs praktiką Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generaliniame direktorate, dalijasi mintimis apie tai, kodėl Mėlynosios knygos stažuotės yra tokios naudingos absolventams:

„Mėlynosios knygos stažuotė yra itin prestižinė ir vertinama vieta, todėl ją pravartu įrašyti į savo gyvenimo aprašymą. Be to, jei tikitės ateityje dirbti kurioje nors ES institucijoje ar panašioje tarptautinėje organizacijoje, atlikdami Mėlynosios knygos stažuotę, galite sužinoti visas Europos Komisijos organizacijos vingrybes. […] Kiekvieną savaitę, pavyzdžiui, dalyvauju mokymo sesijose, skirtose skirtingiems direktorato programos aspektams aptarti, o tai įdomu ir naudinga, nes galima sužinoti plačiau apie institucijas.“

Stažuotės tarptautinėse organizacijose

Įvairių stažuočių siūloma tarptautinėse organizacijose, be kita ko:

Kreipdamiesi dėl darbo tarptautinėje organizacijoje, žinokite, kad konkuruosite su žmonėmis iš viso pasaulio. Nors sudaromos sąlygos dirbti įvairioje ir vertingos patirties suteikiančioje darbo aplinkoje, konkurencija čia – didelė.

Kai kurios stažuotės gali būti neapmokamos, todėl svarbu tai žinoti prieš teikiant paraišką.

Toliau gerėja stažuočių kokybė

ES toliau stengiasi užtikrinti geresnes pameistrystės sąlygas. Ji rengia rekomendacijas ir gaires dėl aukštos mokymosi kokybės ir teisingų darbo sąlygų užtikrinimo, palengvindama patekimą iš švietimo sistemos į darbo rinką ir taip didindama jaunimo įsidarbinimo galimybes.

Išsamesnės informacijos apie stažuotes ES rasite Europos jaunimo portale. Apie tai, ko tikėtis per Europos jaunimo metus, sužinosite puslapyje „Europos jaunimo metai, kuriais siekiama padidinti jaunimo galimybes 2022 m.“.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]