EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Europos jaunimo metai. Savanorystė

Europos jaunimo metai. Savanorystė

Nuotrauka

Minėdami Europos jaunimo metus (EYY2022) apžvelgiame galimybes, kurioms gali pasinaudoti jauni žmonės ES. Savanorystė yra puikus būdas įgyti patirties – atrasti naujas vietas ir kultūras, įgyti naujų įgūdžių, o kartu padėti kitiems.

Savanoriauti galima labai įvairiai – įvairiuose sektoriuose ir organizacijose, dirbant visokiausius darbus. Čia aptarsime keletą dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti, norėdami savanoriauti.

Raskite sau tinkamą galimybę

Nusprendę, kad norite savanoriauti, užduokite sau šiuos klausimus:

  • Kokie mano tikslai ir lūkesčiai?
  • Kiek laiko galiu tam skirti?
  • Kokių užduočių norėčiau imtis?
  • Kokius įgūdžius galiu pasiūlyti?

Savanoriauti galite įvairiai, be kita ko, savo bendruomenėje, internete ar užsienyje. Kad žmonėms būtų lengviau atsirinkti sau tinkamas galimybes, „Eurodesk“ tinklas sukūrė internetinį klausimyną, kur ieškantieji įkvėpimo ras atitinkamų programų pavyzdžių.

Bet prieš pradėdami krautis lagaminą...

Susiraskite reikiamą informaciją

Nors yra daug organizacijų, kurioms tikrai reikia paramos, visada įsitikinkite, kad organizacijos, kurioms teikiate paraišką, būtų patikimos. Yra šimtai interneto svetainių, sukurtų organizacijoms, kurios nebeegzistuoja, niekada neegzistavo arba neužsiima tokia veikla, kokią nurodo vykdančios. Taip pat yra privačių organizacijų, kurios ima mokestį už savanoriavimą užsienyje, ir kartais tas mokestis gali būti labai didelis.

Europos savanorių centras (CEV) paskelbė lengvai naudojamą priemonių rinkinį, padėsiantį jums įvertinti savanorystės galimybių kokybę.

Europos solidarumo korpusas

ES siūlo puikių galimybių savanoriauti vietoje ir užsienyje per Europos solidarumo korpusą (ESC). Galite užsiregistruoti ESC, jei esate 17–30 metų amžiaus, bet prisijungti prie savanorystės projekto galėsite tik sulaukęs 18 metų.

ESC akredituotų organizacijų duomenų bazėje galite rasti savanorių ieškančių organizacijų ir projektų kontaktinius duomenis ir pateikti paraišką tiesiogiai per svetainę. Jei būsite atrinktas projektui, viskuo bus pasirūpinta. Jei nesate tikras, kokios rūšies veiklą pasirinkti, pasinaudokite ESC klausimynu.

Kitos savanorių organizacijos

Savanoriškos veiklos galimybių rasite ne tik ESC, bet ir:

Savanoriavimas internetu

Jei savanoriauti vietoje jums sudėtinga, galite apsvarstyti galimybę savanoriauti internetu. Savanoriauti internetu galima pasinaudojant tokiomis organizacijomis ir iniciatyvomis kaip ES pagalbos savanorių iniciatyva, teikiančia pagalbą internetu humanitarinės pagalbos organizacijoms, ir JT internetinės savanorystės iniciatyva.

JT jaunuoliai savanoriai

Jungtinės Tautos (JT) vykdo ne tik internetinės savanorystės iniciatyvą, bet ir specialią JT jaunuolių savanorių programą, skirtą 18–29 metų jaunuoliams, norintiems dalyvauti pasaulinėse plėtros ir taikos iniciatyvose.

Šioje JT programoje dalyvaujantys jauni savanoriai gali dirbti žmogaus teisių, prisitaikymo prie klimato kaitos, nelaimių valdymo, taikos kūrimo, jaunimo įtraukimo ir daugelyje kitų sričių. Apie tokias galimybes skelbiama savanoriams skirtoje JT interneto svetainės skiltyje „Special Calls for Volunteers“, taip pat „Facebook“„Twitter“ ir „LinkedIn“ tinkluose.

Daugiau informacijos apie savanorystę ES rasite Europos jaunimo portale. Daugiau informacijos apie Europos jaunimo metus rasite mūsų straipsnyje apie stažuotes.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]