EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Europos jaunimo metai, kuriais siekiama padidinti jaunimo galimybes 2022 m.

Europos jaunimo metai, kuriais siekiama padidinti jaunimo galimybes 2022 m.

Nuotrauka

Jei esate jaunuolis, gyvenantis Europoje, tai jūsų metai. ES paskelbė 2022-uosius Europos jaunimo metais (angl. EYY2022), kurie suteiks daug galimybių jauniems europiečiams. Skaitykite toliau, jei norite sužinoti daugiau.

Daugiau ir geresnių galimybių po pandemijos

Jaunimas atliks svarbų vaidmenį formuojant Europos ateitį. Jaunimas taip pat buvo labai nepalankioje padėtyje dėl COVID-19, kuris turėjo grandininį poveikį įsidarbinimo galimybėms, studijų programoms, kelionių planams ir socialiniam gyvenimui.

Tačiau, Europos jaunimo 2022 metais ES siekia užtikrinti, kad jaunimas turėtų daugiau ir geresnių galimybių ateičiai. Ši iniciatyva taip pat papildo priemonę „NextGenerationEU“, skirtą aukštos kokybės darbo, švietimo ir mokymo galimybėms jauniems europiečiams.

„Dėl pandemijos jaunimas neteko daug galimybių bendrauti ir susirasti naujų draugų, patirti ir pažinti naujas kultūras. Nors laiko jiems grąžinti negalime, šiandien siūlome 2022 m. paskelbti Europos jaunimo metais“, – 2021 m. spalio mėn. pranešime spaudai teigė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Įvairios veiklos, į kurias galima įsitraukti

Europos jaunimo 2022 metais siekiama švęsti jaunimą ir suteikti užimtumo galimybių daugelyje įvairių sektorių. Tai jūsų galimybė įgyti žinių ir įgūdžių, kad paremtumėte savo profesinį tobulėjimą, taptumėte aktyviu piliečiu ir prisidėtumėte prie teigiamų pokyčių Europoje.

Komisija, glaudžiai bendradarbiaudama su Europos Parlamentu, 27 ES valstybėmis narėmis, regionų ir vietos valdžios institucijomis ir jaunimo organizacijomis, šiuo metu rengia plataus masto veiklos programą, skirtą Europos jaunimo 2022 metams pažymėti. 

„Kviečiu visą Europos jaunimą dalyvauti įvairiuose renginiuose, iniciatyvose ir veiksmuose, kuriuos pradėsime 2022 m. sausio mėn.“, – sakė už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel. „Norime, kad jų balsas būtų išgirstas ir kad jie suteiktų mums informacijos, reikalingos sprendimams, kuriuos priimsime dėl jų ateities.“

Europos jaunimo 2022 metų programą taip pat formavo jauni europiečiai, nes neseniai atliktoje ES apklausoje iš tūkstančių jaunuolių buvo surinktos idėjos ir pasiūlymai. Šioms iniciatyvoms bus skirtas 8 mln. EUR biudžetas iš programos „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso.

Norėdami gauti naujausią informaciją, sekite Europos jaunimo portalą ir EURES

Daugiau informacijos apie šią veiklą rasite Europos jaunimo portale, kuriame, oficialiai paskelbus Europos jaunimo metus, bus galima susipažinti su visa programa ir papildoma informacija. Jau yra keletas suplanuotų renginių, todėl daugiau informacijos apie juos rasite Europos jaunimo portale.

Europos jaunimo portale taip pat pateikiama daugiau naudingos informacijos apie atitinkamas galimybes ir iniciatyvas Europoje gyvenančiam, besimokančiam ir dirbančiam jaunimui bei padėti galinčias jaunimo organizacijas.

Taip pat paskelbsime daugiau straipsnių EURES naujienų puslapyje, įskaitant informaciją apie galimybes jaunimui visoje ES, pavyzdžiui, mokomąją praktiką ir savanorišką veiklą.

Taip pat reguliariai skelbiame straipsnius jaunimui, kuriuose pateikiama informacija ir patarimai, apimantys įvairias temas, susijusias su darbo vietomis ir darbu ES. Norėdami gauti pranešimų apie mūsų savaitinius straipsnius, prenumeruokite mūsų RSS sklaidos kanalą (atsidarykite EURES naujienų skiltį naudodami naršyklę „Internet Explorer“, spauskite RSS irtada paspauskite „Prenumeruoti šį kanalą“).

EURES portale skelbiama daugiau kaip 3 mln. laisvų darbo vietų visoje Europoje. Užsiregistruokite šiandien ir susisiekite su EURES konsultantu, jeigu reikalinga pagalba ieškant darbo.

Šaltinis: www.eures.europa.eu.

 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]