EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Europos jaunimo metai. Europos solidarumo korpusas

Europos jaunimo metai. Europos solidarumo korpusas

Nuotrauka

Minėdami Europos jaunimo metus (EYY2022) apžvelgiame galimybes, kurioms gali pasinaudoti jauni žmonės ES. Europos solidarumo korpusas (ESC) teikia puikias galimybes savanoriauti vietoje ir užsienyje bendruomenių labui.

Kaip tapti savanoriu

Galite užsiregistruoti ESC, jei esate 17–30 metų, bet savanoriauti galėsite pradėti tik sulaukę 18 metų. ESC akredituotų organizacijų duomenų bazėje galite rasti savanorių ieškančių įvairių sričių (pvz., švietimo ir mokymo, pilietiškumo ir demokratinio dalyvavimo, aplinkos ir gamtos apsaugos, migracijos, kultūros ir humanitarinės pagalbos) organizacijų ir projektų užsienyje arba savo šalyje kontaktinius duomenis. Užsiregistravę tiesiogiai svetainėje galite pateikti paraišką  dėl galimybių. Jei būsite atrinktas, viskuo bus pasirūpinta.

Kita vertus, jei turite minčių, kaip padėti savo bendruomenei, mažos bent iš penkių jaunuolių sudarytos grupės gali parengti ir įgyvendinti 2–12 mėnesių trunkantį solidarumo projektą savo gyvenamojoje šalyje. Jūsų grupė pati spręs dėl darbo metodo ir projekto valdymo; be to, jums padės projekto mokytojas.

Jei nesate tikras, kurią iš ESC veiklos rūšių pasirinkti, pasinaudokite klausimynu

Jei teikiate paraišką kaip organizacija

Jei esate organizacija ir norite vykdyti ESC projektą, galite pateikti paraišką užpildydami internetines formas ir siųsdami jas atitinkamai nacionalinei agentūrai savo šalyje. Kasmet skelbiami du kvietimai teikti paraiškas. Jei jūsų projektas bus patvirtintas, ESC portale galėsite rinktis iš daugybės motyvuotų 18–30 metų jaunuolių. Jūsų organizacija galės reklamuoti galimybes, ieškoti potencialių dalyvių ir su jais susisiekti.

ESK finansavimas jūsų organizacijai suteikia tam tikrų privalumų, pavyzdžiui:

  • suteikia galimybę padaryti daugiau;
  • padeda panaudoti labai motyvuotų jaunuolių įgūdžius ir entuziazmą;
  • suteikia galimybę užmegzti ryšius su jaunuoliais pasiūlant įgyti prasmingos mokymosi patirties;
  • praturtina kasdienį jūsų organizacijos darbą naujomis idėjomis;
  • skatina glaudesnius ryšius su vietos bendruomene.

Užsiregistruokite dabar ir leiskitės į kelionę su ESC. Daugiau informacijos apie Europos jaunimo metus rasite mūsų straipsnyje apie savanorystę.

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]