EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Esate jaunas verslininkas? Šie įpročiai paskatins jūsų sėkmę

Esate jaunas verslininkas? Šie įpročiai paskatins jūsų sėkmę

Nuotrauka

Puiki verslo idėja gali atverti duris į verslo pasaulį, tačiau nuosekli kasdienė rutina gali padėti sėkmingai žengti į priekį. Jei esate jaunas verslininkas, perskaitykite šiuos patarimus, kurie jums padės pasiekti savo tikslus.

Išmintingai planuokite savo laiką

Vienas pirmųjų dalykų, kuriuos turi įsisąmoninti verslininkas yra tai, kad laikas yra pinigai. Kuo efektyviau paskirstysite savo laiką, tuo daugiau pinigų sutaupysite. Todėl svarbu laiką leisti išmintingai. Visada susiplanuokite rytojaus dieną ir pradėkite ją nuo sunkiausios arba skubiausios savo darbotvarkės užduoties. Tokiu būdu, jei atsitiks kažkas netikėta, skubiausios užduotys jau bus padarytos. Dienai artėjant link pabaigos seks ir jūsų energija, todėl savo laiką efektyviau išnaudosite lengviausias užduotis palikdami dienos pabaigai.

Stebėkite savo išlaidas ir pajamas

Kasdien sekite savo įmonės išlaidas ir pajamas. Būtinai apskaitykite visas lėšas (pvz., mokesčius už komunalines paslaugas). Taip geriau žinosite turimą kapitalą ir galėsite planuoti būsimas investicijas. Raskite būdų dideles verslo pertvarkas įgyvendinti kuo mažesnėmis investicijomis. Pavyzdžiui, paprasta programinė įranga galėtų supaprastinti klientų aptarnavimo procesus arba padėti darbuotojams geriau dirbti. Jūsų investicijos turėtų padėti jums ir jūsų darbuotojams dirbti išmaniai, o ne sunkiai, siekiant geriausių rezultatų.

Galvokite apie ilgalaikę perspektyvą

Daug nekantrių verslininkų nori kuo greičiau pasiekti kuo daugiau. Nepamirškite, kad labai nedaug itin sėkmingai veiklą pradėjusių įmonių ilgainiui sugeba išlaikyti tokį tempą ir tęsti veiklą. Jei norite sukurti patikimą verslą, žinokite, kad pažanga bus lėta, ypač iš pradžių. Nusistatykite realistiškus vidutinės trukmės ir ilgalaikius tikslus ir stebėkite, kaip sekasi juose įgyvendinti. „Spotify“, „Shutterstock“ ir „WhatsApp“ – tai keletas pavyzdžių mažų startuolių, kurių verslas įsibėgėjo pamažu.

Skaitykite ir domėkitės naujovėmis

Kasdien skirkite laiko skaitymui. Skaitymas suteiks impulsų smegenims ir leis pailsėti nuo minčių apie darbą. Tai, kad jūsų įmonei puikiai sekasi, visiškai nereiškia, kad taip bus ir toliau. Visuomet gali atsirasti kažkas, kas tai, ką jūs darote, darys geriau ir pigiau. Todėl norint, kad įmonė išliktų konkurencinga, svarbu neatsilikti nuo savo sektoriaus naujovių. Yra daugybė būdų neatsilikti – nuo atitinkamos literatūros ir interneto svetainių iki konkretiems sektoriams skirtų tinklalaidžių. Jei dažnai keliaujate, galite klausytis garso knygų, pvz., per „Storytel“ arba „Audible“.

Sveikame kūne sveikas protas

Jūsų įmonė atspindi jūsų fizinę ir psichinę sveikatą. Todėl turite rūpintis savo kūnu ir protu. Venkite nesveiko maisto ir pasistenkite, kad jūsų mityba būtų visavertė, suteikianti visų per dieną reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Vartokite kuo mažiau alkoholio ir stenkitės jo nevartoti vakare, jei kitą dieną turite svarbių užduočių. Kasdienis mankštinimasis (pvz., joga, bėgiojimas) padidins kraujotaką į smegenis ir visą organizmą. Verslininkai linkę visą laiką galvoti apie darbą, tačiau rūpindamiesi savo psichikos sveikata turite gebėti nukreipti savo mintis. Puikus būdas tai padaryti – medituoti, klausytis muzikos arba užsiimti kūrybine veikla, neturinčia nieko bendra su jūsų darbu, pavyzdžiui, piešti ar dirbti sode. Yra daugybė meditacijos programėlių, kurios galėtų padėti išsiugdyti šiuos įpročius. Pavyzdžiui, programėlė „Petit BamBou“su meditacijos užsiėmimais anglų, ispanų, prancūzų, vokiečių, italų ir olandų kalbomis.

Naudokitės EURES

Nesvarbu, ko ieškote – naujų darbuotojų ar stažuotojų, EURES yra geriausia vieta ieškoti naujų darbuotojų. Susiraskite EURES konsultantą savo regione arba kreipkitės į savo vietos EURES konsultantą užmegzdami pokalbį internetu ir sužinokite, kuo EURES gali būti naudingas jūsų įmonei.

Šaltinis: www.eures.europa.eu 

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]