EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Darbas užsienyje per pandemiją: Belgijos virtuvės šefo istorija Suomijoje

Darbas užsienyje per pandemiją: Belgijos virtuvės šefo istorija Suomijoje

Nuotrauka
Nepaisant visų pastangų, jaunas virtuvės šefas Ahmedas (35 m.) per pandemiją negalėjo rasti darbo savo mieste Briuselyje. Todėl, kai jam buvo pasiūlyta įgyti profesinės patirties užsienyje, jis nedvejodamas sutiko. EURES Briuselio tarnyba padėjo Ahmedui greitai susirasti darbą gražiojoje Laplandijoje – šiauriausiame Suomijos regione.
 

Svarbiausia elgtis ryžtingai

Nepaisant to, kad Briuselyje trūksta virtuvės šefų, Ahmedui buvo sunku rasti darbą. „Tikriausiai išsiunčiau apie 100 paraiškų. Gavau tik du ar tris atsakymus ir jie visi buvo neigiami. Sunku išlikti motyvuotam, kai niekas neatsako, bet aš nenorėjau sėdėti be darbo ir nieko neveikti“, – sako Ahmedas.

Tuomet jaunasis virtuvės šefas nusprendė išbandyti laimę užsienyje ir susisiekė su Briuselio regiono valstybinės užimtumo tarnybos tarptautinio mobilumo skyriaus „Actiris International“ EURES konsultantais.

„Kai gavau „Actiris International“ pasiūlymą dirbti sezoninį darbą Suomijos kurorte, nedelsdamas pateikiau paraišką. Po pokalbio su EURES komanda mano paraiška buvo greitai išsiųsta darbdaviui.“

Persikelti per savaitę

Po pirmojo pokalbio, Ahmedui viskas klostėsi labai greitai. „Kitą dieną įvyko pokalbis telefonu su darbdaviu, kuris praėjo gerai, o kitą savaitę atvykau į Laplandiją. Visas paraiškų teikimo procesas vyko anglų kalba. Nesu dvikalbis, bet mano anglų kalba turėjo būti pakankamai gera“, – sako virtuvės šefas iš Belgijos.

Ahmedas buvo pasamdytas virėju. „Dirbau keliose skirtingose pozicijose, tačiau dažniausiai gamindavau desertus ir kepinius. Virtuvė buvo tarptautinė, tačiau išmokau gaminti ir tradicinius suomiškus patiekalus“.

Pandemija

Ahmedo sutartis galiojo nuo 2019 m. gruodžio mėn. iki 2020 m. balandžio mėn., tačiau kai kovo mėn. Suomiją užklupo pandemija, kurortas buvo uždarytas. Įgijęs pasitikėjimo po patirties Laplandijoje, Ahmedas, užuot grįžęs į Briuselį, nusprendė tęsti kelionę.

„Persikėliau į Helsinkį ir po kelių savaičių radau darbą sušių bare. Išmokau pjaustyti žuvį ir gaminti sušius. Buvo labai įdomu! Tačiau tada Suomiją užklupo antroji COVID-19 banga ir buvo uždaryti visi restoranai. „Šį kartą neturėjau kito pasirinkimo, turėjau grįžti į Belgiją“, – prisimena Ahmedas.

Nepaisant kliūčių, su kuriomis jis susidūrė per pandemiją, Ahmedas nesigaili, kad buvo išvykęs į Suomiją. „Suomijoje buvau labai laimingas ir galvoju grįžti, kai tik turėsiu galimybę. Man labai patinka skandinavų mentalitetas – jie tokie svetingi ir atviri. Raginu visus, kurie svarsto dirbti užsienyje, tiesiog tai padaryti. Tai labai teigiama patirtis.“

Norite pradėti nuotykius užsienyje? Nepaisant pandemijos, mūsų EURES konsultantai yra pasiruošę patarti ir padėti darbo ieškantiems asmenims rasti galimybių visoje Europoje. Susisiekite su EURES Lietuva ir pradėkite šiandien.

Šaltinis: www.eures.europa.eu.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt