EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos Bėgate nuo karo Ukrainoje? ES specialistų rezervo bandomoji iniciatyva gali jums padėti rasti darbą ES

Bėgate nuo karo Ukrainoje? ES specialistų rezervo bandomoji iniciatyva gali jums padėti rasti darbą ES

Nuotrauka

ES specialistų rezervo bandomoji iniciatyva yra nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms skirta internetinė darbo paieškos priemonė. Jei valstybėje narėje jums taikoma laikinoji apsauga, ja galite pasinaudoti norėdami rasti daugiau kaip 3 mln. laisvų darbo vietų ir 4 000 potencialių darbdavių ES.

Susidomėjote? ES specialistų rezervo bandomoji iniciatyva įgyvendinama per EURES portalą. Kad galėtumėte ja naudotis, pirmiausia turite užsiregistruoti kaip darbo ieškantis asmuo, atlikę šiuos veiksmus. Užsiregistravę privalote paskelbti savo gyvenimo aprašymą EURES duomenų bazėje. Tai padarę galėsite naudotis rezervu ir peržiūrėti informaciją apie laisvas darbo vietas bei gauti patarimų iš iniciatyvoje dalyvaujančių valstybių ekspertų.

Į ES specialistų rezervą įtraukta informacija apie darbo vietas nėra verčiama į ukrainiečių ar rusų kalbas. Norėdami išversti informaciją apie laisvą darbo vietą, galite naudotis nemokamomis internetinėmis priemonėmis (pvz., „Google Translate“). Jei jums reikia konkretesnės pagalbos, kreipkitės į EURES pagalbos tarnybą (ši paslauga teikiama anglų, prancūzų, vokiečių, italų ir ispanų kalbomis).

Jei turite abejonių dėl savo asmens duomenų, būkite tikri, kad prieiga prie portalo yra saugi. Kad galėtumėte prisijungti, turėsite susikurti „EU Login“ paskyrą su dvietape patikra. Be to, kai jūsų gyvenimo aprašymas bus paskelbtas, jis taps prieinamas tik EURES konsultantams, taip pat darbdaviams ir tarpininkams, kurie yra užsiregistravę ir patvirtinti EURES. Taip pat galite pasirinkti, kad gyvenimo aprašymas būtų nuasmenintas ir kad su jumis būtų susisiekta naudojant formą. Jei nesate tikri dėl asmens ar organizacijos, kurie su jumis susisiekė per EURES portalą, praneškite apie tai EURES pagalbos tarnybai.

Nors turite teisę pasirinkti, kurioje iniciatyvoje dalyvaujančioje valstybėje narėje norite naudotis laikinosios apsaugos teisėmis (įskaitant teisę dirbti), laikina apsauga gali būti suteikta tik vienoje valstybėje narėje vienu metu (valstybėje narėje, kuri jus užregistravo ir išdavė jūsų leidimą gyventi šalyje). Galite įsidarbinti kitoje ES valstybėje, tačiau apie tai turite pranešti abiejų valstybių narių valdžios institucijoms.

Jei reikia, jums leidžiama trumpam grįžti į Ukrainą (pvz., aplankyti šeimos, pasiimti dokumentų arba gelbėti šeimos narių), neprarandant laikinosios apsaugos statuso. Jei norite sužinoti daugiau, kreipkitės į priimančiosios ES valstybės narės valdžios institucijas.

Daugiau informacijos apie jūsų laikinosios apsaugos teises ir nacionalinių institucijų sąrašą galima rasti Europos Komisijos interneto svetainėje.

Pradėkite kelionę į naują darbą ES – išbandykite ES specialistų rezervo bandomąją iniciatyvą.

Susijusios nuorodos:

ES specialistų rezervo bandomoji iniciatyva

Registruotis kaip darbo ieškantis asmuo

EURES pagalbos tarnyba

ES laikinosios apsaugos direktyva

Informacija nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms

Europos darbo institucija

Šaltinis: www.eures.europa.eu

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]