EURES
Mes užtikriname laisvą darbuotojų judėjimą Europoje
Naujienos ir renginiai Naujienos #EURES25 – lietuvio sėkmės istorija tarp trijų geriausiųjų Europoje

#EURES25 – lietuvio sėkmės istorija tarp trijų geriausiųjų Europoje

Nuotrauka

Sausio 30 d. Briuselyje vyko EURES (Europos užimtumo tarnybų tinklas) 25-erių metų veiklos minėjimas.

#EURES25 komunikavimo grupė organizavo daugybę konkursų darbo ieškantiems asmenims, darbdaviams ir EURES darbuotojams, kurių tikslas – EURES paslaugų viešinimas. Šios baigiamosios konferencijos metu apdovanoti 3 geriausios sėkmės istorijos, kurias pateikė EURES  įdarbinimo paslaugomis pasinaudoję piliečiai. Viena iš jų –  kauniečio Edvino Ulinsko. EURES programa „Tavo pirmasis EURES darbas”  („Your First EURES Job“) jam padėjo įsidarbinti Suomijoje, automobilių gamykloje. Tai gražus bendradarbiavimo pavyzdys tarp Lietuvos ir Suomijos EURES tinklų. Pernai Kaune vykusio renginio metu dalyvavo Suomijos darbdaviai ir EURES nariai, kurie siūlė galimybes dirbti Turku regione.

Edvinas Ulinskas teigia, kad darbas Suomijoje buvo puiki patirtis. Jis dėkingas Kauno EURES specialistei Godai Maciulevičienei, kuri ne tik padėjo kreiptis dėl darbo automobilių gamykloje Suomijoje, bet ir padėjo užpildyti paraišką dėl finansinės paramos gavimo persikelti į kitą valstybę. Darbo mobilumo programa „Tavo pirmasis EURES darbas” suteikia galimybę gauti vienkartinę finansinę paramą persikėlimui į naują darbo šalį bei kitą pagalbą (paramą kvalifikacijos pripažinimo procedūrai, kalbos kursams).

E. Ulinskas, pristatydamas savo  sėkmės istoriją, akcentavo, kad programa „Tavo pirmasis EURES darbas” jam  suteikė 1200 EUR vienkartinę paramą, kuri buvo išties didelė pagalba persikrausčius gyventi į naują šalį, taip pat – didelis postūmis judėti į priekį. „Pradėjus dirbti automobilių gamykloje „Valmet Automotive“, man iškart patiko darbo metodika, atmosfera ir nauji kolegos, kurie padėjo įsitvirtinti naujoje darbo vietoje. Iki tol buvau matęs tik vaizdo medžiagą apie tai, kaip vyksta mašinų gamybos ir surinkimo darbai, tačiau pradėjus dirbti pačiam ir pamačius visus šio proceso užkulisius – įspūdis buvo labai geras. „Valmet Automotive“ gamykla – kaip mažas miestelis, vienoje pamainoje dirba maždaug 1,5 tūkst. žmonių, atliekančių daug skirtingų darbų. Turėjau būti greitas, nuoseklus, dirbti komandoje. Susipažinau su daug naujų žmonių, kurie man suteikė naudingos informacijos aktualiomis temomis. Šiame darbe nuo pat pradžių jaučiausi gerai, per pirmą mokymų savaitę gavau daug žinių, o visa tai įsisavinęs galėjau jaustis pilnavertiškai naujame darbe“, – kalbėjo vaikinas.

Vaizdo įrašą apie E. Ulinsko karjeros kelią žiūrėkite: https://bit.ly/38RIMNg.

#EURES25 renginyje taip pat Lietuvai atstovavo Užimtumo tarnybos EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vedėja Agnė Peciukevičienė ir  vyr. specialistė Goda Maciulevičienė.

EURES tinklas suteikia puikias galimybes darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams  bei siekia užtikrinti, kad žmonės išvykę dirbti į kitas šalis nebūtų diskriminuojami, turėtų lygias teises dirbti, o nusprendę grįžti, galėtų pritaikyti įgytą patirtį šalies darbo rinkoje.

Primename, kad EURES yra Europos Komisijos koordinuojamas bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės šalyse narėse bei Šveicarijoje. Visoje Europoje dirba daugiau kaip 1000 EURES konsultantų, kurie teikia naują, tikslią informaciją apie gyvenimo ir darbo sąlygas bei laisvas darbo vietas EURES teritorijoje, supažindina su paramos gavimo galimybėmis, suteikia informaciją apie kvalifikacijos pripažinimo procedūras, privalomas darbo sutarties sąlygas, teikia pagalbą vertinant darbo pasiūlymą, padeda jauniems europiečiams žengti pirmuosius žingsnius darbo rinkoje, o darbdaviams – samdyti darbuotojus.

ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

Faksas (8 5) 236 0788

El. paštas eures@uzt.lt