Informacija Ukrainos piliečiams

Informacija Ukrainos piliečiams

Bėgate nuo karo Ukrainoje? „EU Talent Pool“ bandomoji iniciatyva gali jums padėti rasti darbą Europoje.

„EU Talent Pool" iniciatyva yra nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms skirta internetinė darbo paieškos priemonė. Jei valstybėje narėje jums taikoma laikinoji apsauga, ja galite pasinaudoti norėdami rasti daugiau kaip 3 mln. laisvų darbo vietų ir 4 000 potencialių darbdavių Europos Sąjungoje.
 
Susidomėjote? „EU Talent Pool" iniciatyva įgyvendinama per EURES portalą. Kad galėtumėte ja naudotis, pirmiausia turite užsiregistruoti kaip darbo ieškantis asmuo, atlikę šiuos veiksmus. Užsiregistravę paskelbkite savo gyvenimo aprašymą EURES duomenų bazėje. Tai padarę galėsite peržiūrėti informaciją apie laisvas darbo vietas bei gauti patarimų iš iniciatyvoje dalyvaujančių valstybių ekspertų.
Nors turite teisę pasirinkti, kurioje valstybėje narėje norite naudotis laikinosios apsaugos teisėmis (įskaitant teisę dirbti), laikina apsauga gali būti suteikta tik vienoje valstybėje narėje vienu metu (valstybėje narėje, kuri jus užregistravo ir išdavė jūsų leidimą gyventi šalyje). Galite įsidarbinti kitoje ES valstybėje, tačiau apie tai turite pranešti abiejų valstybių narių valdžios institucijoms.
Jei reikia, jums leidžiama trumpam grįžti į Ukrainą (pvz., aplankyti šeimos, pasiimti dokumentų arba gelbėti šeimos narių), neprarandant laikinosios apsaugos statuso. Jei norite sužinoti daugiau, kreipkitės į priimančiosios ES valstybės narės valdžios institucijas.
ESF

Bendrasis konsultacijų numeris 1883 (arba +370 5 250 0883)

El. paštas [email protected]